Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 ayın acısı 3 günde çıktı

Giriş Tarihi: 5.7.2016
7 ayın acısı 3 günde çıktı

Rusya ile ilişkilerin normalleşmeye başlaması, ülkede adeta coşkusu yaşanmasını sağladı. üç günde Rusya’da tur paketi satışlarında lider oldu

Kasım 2015'te düşürülen uçağın ardından ile Rusya arasında yaşanan krizin etkisiyle büyük bir yara alan turizm sektörü, son bir haftada iki ülke arasında tekrar normalleşme sürecine giren ilişkilerle soluklandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in turizmde yasak kararını kaldırmasının üzerinden 3 gün geçtikten sonra , tur paketi satışlarında 'lider ülke' konumuna geldi. Turkrus.com'un haberine göre, hafta sonu itibarı ile Rusya genelinde satılan tur paketlerinin yüzde 35'i olarak saptandı.

LİDERLİK GERİ ALINDI
Türkiye, yedi aylık "yasak" döneminde elinden alınan "Ruslar için en popüler tatil destinasyonu" unvanını 72 saat geçmeden geri almış oldu. Rus turizmcilerin gazeteye verdiği bilgiye göre, cuma sabahı yüzde 6.7 olan Türkiye turlarının genel satışlardaki payı, pazar günü yüzde 35.6'ya ulaştı. Türkiye, yasağın kalkmasının ertesi günü tur operatörlerinin en fazla ürün önerdiği ülke konumuna yükseldi.

ŞİMDİ SIRA GALADA
Türkiye'ye ilk turist grupları hafta sonundan gitmeye başlarken, sektör temsilcileri charter seferleri ile yoğun gelişlerin bayramdan hemen sonra beklendiğini vurguladı. Hafta sonu itibarı ile Rusya'nın tüm büyük tur operatörleri Türkiye satışlarına başladı. Bir sektör temsilcisi, "Ölü geçen turizm sezonunda bayram tatili ve yerli turist ile prova yapıldı. Bayramdan sonra Rus turistlerle galaya hazırlanıyoruz" dedi.

CHARTER BAŞLIYOR
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de Rusya'dan Türkiye'ye yönelik turist taşınmasında önemli bir yeri olan charter uçuşlarının 7 Temmuz'dan itibaren yeniden başlayacağını açıkladı.

BİREYSEL BİLET TALEBİ DE PATLADI
Sadece tur paketlerine değil, tatilini kendisi organize eden bireysel turistlerin Türkiye uçak biletlerine olan ilgisi de rekor düzeyde arttı. Moskova- Antalya biletleri yüzde 30, Moskova-İstanbul biletleri yüzde 25 daha fazla talep edilmeye başlandı. Rus basınına yansıyan haber ve veriler, ülkede tam bir "Türkiye coşkusu" yaşandığının kanıtı. Tur operatörlerinin Türkiye tur paketi teklifleri son üç gün içinde dörde katlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 ayın acısı 3 günde çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN