Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kötü dönem geride kaldı"

Başbakan Yardımcısı Mehmet , "Şimdi risk iştahında bir iyileşme var. 'ye ilgide artış var. Dolayısıyla o kötü dönem geride kaldı" dedi.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 12:20 Güncelleme Tarihi: 14.7.2016 13:56
Kötü dönem geride kaldı

"KÖTÜ DÖNEM GERİDE KALDI

Başbakan Yardımcısı Mehmet , küresel doğrudan yatırımlarda geçen yılın 16.8 milyar dolar ile iyi bir yıl olduğunu ancak portföy yatırımları anlamında zor bir yıl olduğunu hatırlattı. Şimşek, dün akşam ABD Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyonda gazetecilere yaptığı açıklamada, "Geçen sene zor bir seneydi... Ama bu sene bir iyileşme var. İlk bir iki ay küresel olarak gelişmekte olan ülkelere karşı risk iştahının azaldığını bir dönemdi. Fakat o dönem geride kaldı. Şimdi risk iştahında bir iyileşme var. 'ye ilgide artış var. Dolayısıyla o kötü dönem geride kaldı" dedi.

HÜKÜMETTEN BREXİT'E İLK TEPKİ

"İYİ BİR YIL"

Şimşek küresel doğrudan yatırımlarda geçen yılı "iyi bir yıl" olarak tanımlarken bu yıl için daha da iyimser olduğunu da söyledi.

Şimşek, "Geçen yıl portföy yatırımları olarak kötü bir yıldı. Çıkış vardı. Bu yıl portföy yatırımlarında da giriş var. Dolayısıyla her iki kulvarda da giriş var. Yatırımcı ilgisi güçlü artıyor" dedi.

MEHMET ŞİMŞEK'TEN BÜYÜME AÇIKLAMASI

"EKK TOPLANTISINDA BELLİ OLACAK"

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yatırımlara ilişkin paketteki çalışmaların devam ettiğini de belirten Şimşek, "O paket üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Ön çalışma yapıldı. Rafine hale getiriliyor. Muhtemelen önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na yetişir. Belki bu konuyla ilgili bir Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı da yapılacak.

İŞTE 65. HÜKÜMETİN EKONOMİ KURMAYLARI


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kötü dönem geride kaldı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN