Türkiye'nin en iyi haber sitesi

VakıfBank’tan hain darbe girişimi ile ilgili açıklama

Giriş Tarihi: 18.7.2016 11:55
VakıfBank’tan hain darbe girişimi ile ilgili açıklama

Vakıfbank'tan 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yaşanan darbe teşebbüsünü ile ilgili kınama geldi.

İşte Vakıfbank'tan yapılan açıklama;

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yaşanan, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan hain bir terör grubunun milli iradeye, ülkemize, cumhuriyetimize, birlik ve bütünlüğümüze yönelik darbe teşebbüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Aziz milletimizin, 15 Temmuz gecesi iradesine darbe vurulmasına yönelik teşebbüse, ilk andan itibaren ülkenin her yerinde kararlı bir duruşla karşı çıkmasından ve güvenlik güçlerimizin çok kısa bir sürede olaylara müdahale edip durumu kontrol altına alarak darbe teşebbüsünün sonuçsuz kalmasını sağlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz.

Yaşanan elim hadiseye karşı toplumun her kesiminin güçlü bir reaksiyon göstererek sağlam duruş sergilemiş olması, hem demokrasimizin gücünü hem de milletimizin demokrasiye olan inancını net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Bu vesile ile darbe teşebbüsünün başarısızlığa uğramasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Hükümetimize, Güvenlik Güçlerimize ve necip Türk Milletine şükranlarımızı sunarız.

VakıfBank olarak, bu vahim olaylarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Önlenen bu menfur darbe teşebbüsünde yaşananların milli iradeyi ve demokrasi kültürümüzü daha da güçlendireceğine inanıyoruz.

Her daim Türk ekonomisini ve reel sektörü destekleyen VakıfBank'ın, tüm varlık ve gücüyle ülkemizin ve aziz milletimizin hizmetinde olduğunu ve faaliyetlerine tüm yurt sathında kesintisiz olarak devam ettiğini kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

Derin Saygılarımızla,

VakıfBank

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
VakıfBank’tan hain darbe girişimi ile ilgili açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN