Piyasada ek önleme ihtiyaç yok

Giriş Tarihi: 19.7.2016
Piyasada ek önleme ihtiyaç yok
Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, bankaların rutin çalışmasını sürdürdüğünü ve ATM'lerde likidite sorunu bulunmadığını bildirdi. Aydın, "Şu an piyasalar açısından alınması gereken ek bir önlem söz konusu değil. Merkez Bankası bize güven verdi, biz de onlara güven verdik. Geleceğe dair Türk bankacılık sektörünün, faizlerin aşağı yönlü olacağı beklentisi devam ediyor" dedi. Öte yandan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu ise ihanet çetelerinin planladıklarının aksine, çok hızlı bir şekilde işlerin başına döndüklerini ve 'ye değer katacağına inandıkları yeni projeler üzerinde çalışmalara devam ettiklerini kaydetti. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise, "Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılamak için azami çabayı göstereceğiz. Talep eden olursa parasını tereddütsüz ve anında ödeyeceğiz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla kredi vermeye devam edeceğiz" dedi.

Vakıfbank: Kesintisiz hizmet
Vakıf- Bank'tan yapılan açıklamada darbe teşebbüsünün şiddet ve nefretle kınandığı ifade edilerek, "Vakıfbank'ın, tüm gücüyle ülkemizin ve aziz milletimizin hizmetinde olduğunu ve faaliyetlerine tüm yurt sathında kesintisiz olarak devam ettiğini bildiririz" denildi.

SPK: Çalışıyoruz
FETÖ'nün darbe girişimini sert bir şekilde kınayan Sermaye Piyasası Kurulu da, "Demokrasi ve hukuk içerisinde ülkemizin ve milletimizin refahı için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi milletimize arz ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Ekonomi sağlam
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli ise ekonominin başarısız darbe girişimleri kadar uç olayların bile makro dengeleri bozmayacağı kadar sağlam olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piyasada ek önleme ihtiyaç yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN