Türkiye'nin en iyi haber sitesi

81 vilayete demokrasi anıtı yapılsın

Giriş Tarihi: 21.7.2016
81 vilayete demokrasi anıtı yapılsın

ve Sanayi Odası (BTSO) 81 ilde demokrasi anıtları inşa edilmesini istedi. adamları 15 Temmuz’un ‘Demokrasi Bayramı’ olmasına da destek verdi

ve Sanayi Odası (BTSO) önderliğinde 82 kuruluş, kalkışmayı kınayarak, hükümete destek verdi. Hain darbe girimine karşı tek ses, tek yürek olan Bursa iş dünyası, 81 vilayete demokrasi anıtları inşa edilmesini istedi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Darbeci çeteye hayatı pahasına ilk kurşunu sıkan şehit kardeşimiz Ömer Halisdemir de ebediyen son demokrasi zaferimizin sembolü olarak anılacak. Bu zaferi bizlere kazandıran bütün şehitlerimizi unutulmaz kılmak adına 81 ilimize 81 anıt yapılmasını talep ediyoruz" diye konuştu. Bursa demokrasi meydanında bir anıt inşa edeceklerini belirten Burkay, "Her yıl Ömer Halisdemir adına bir demokrasi ödülü vereceğimizi ilan ederek 15 Temmuz tarihinin Demokrasi Bayramı olmasını destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ
Türkiye'nin darbeci zihniyetten çok çektiğinin altını çizen Burkay, "Bugün, güçlenen siyasi istikrar ve milletimizin desteği ile dünden daha güçlüyüz. Yaşanan olağanüstü duruma rağmen ekonomik parametrelerin olağan seyrini koruması, temelleri sağlam bir ekonominin ve güven veren güçlü bir ülkenin göstergesidir" dedi. Burkay şöyle devam etti: "Şer odaklarının kaos beklentilerine karşı Merkez Bankası'nın faiz indirimi ve likidite kanallarını açmaya dönük olarak yaptığı yerinde müdahaleler, piyasaların etkin işleyişine destek sağladı. Merkez Bankası'nın uygun adımları bundan sonra da kararlılıkla sürdürmesini bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
81 vilayete demokrasi anıtı yapılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN