Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçişleri'ne bağlanıyor!

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlattı. FETÖ'cü darbeci hainlerin uçağını 'ya indirmeyi planladıkları belirten Ala, "Aslında sistem zafiyeti de var" diye konuştu. Bakan Ala ayrıca 'nın 'na bağlanacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 23.7.2016 01:42
Jandarma İçişleri'ne bağlanıyor!

10 bin 856 kamu çalışanının pasaportunun iptal edildiğini duyuran Ala'nın verdiği bilgiye göre, darbe gecesinden bu yana 246 kişi şehit oldu.

DARBE GECESİNİ ANLATTI

Ala şunları söyledi:

"O gece Erzurum'dan akşam uçağıyla Ankara'ya geliyordum. Esenboğa'ya indikten sonra yakın korumam 'Efendim darbe oluyor' dedi. O arada Hakan Fidan aradı telefonla, 'Efendim darbe oluyor bizi bombalıyorlar' dedi.

Uçaktan indik havaalanına geçtik. Oraya geçtikten sonra çok çeşitli haberler vardı.

Benim yaverim yanımdaydı, 'Tanklar geliyor' diye belirtti. Sayın Cumhurbaşkanı'nı aradım, ulaşamadım. Ben emniyete sahada olun talimatını, geri çekilmeyecekleri emrini verdim.Ardından size bağlandım. Bunun bir paralel çetenin darbe teşebbüsü olduğunu ve halkımızın sokaklara inmesini istirham ettim.

'F-16'LARI İNDİRİN' TALİMATI VERİLMİŞ

Havaalanında bir karargah oluşturduk ve oradan olayları yönettim. 'dan Diyarbakır'a mesaj iletmişler, 'Efkan Ala Van'dan geliyor, F-16'ları Malatya'ya indirin' diye talimat vermişler.

ERKEN HABER ALINMASI GEREKİYORDU

Genelkurmay 16.00'da haberdar edilmiş, önlemler alınmış. Ama bunun daha erken haber alınması gerekiyordu. Fakat şöyle de bir durum var, sistem zaafiyeti var. Bu yapıyı öyle bir kurgulamalıyız ki bir daha Türkiye'de darbe olmamalı.

JANDARMA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NA BAĞLANIYOR

17-25 Aralık'tan sonra iç güvenlik paketi yaptık. Jandarmanın önemli bir kısmını 'na bağladık keşke hepsini bağlasaydık. Bundan sonra Jandarma İçişleri'ne bağlanacak. Yetiştirmesi, ataması, görevden alması… Emniyet Genel Müdürlüğü nasılsa Jandarma da öyle olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarma İçişleri'ne bağlanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN