Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dünyası darbeyi lanetledi

Giriş Tarihi: 24.7.2016
İş dünyası darbeyi lanetledi

Milli iradeyi hedef alan alçak kalkışmaya dünyasından sert tepki geldi. İşadamları, “Seçilmiş hükümet dışında irade tanımıyoruz. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür” dedi

dünyasından demokrasiyi hedef alan hain kalkışmaya sert tepki geldi. İşadamları, Türk milletinin demokrasiye sahip çıkmanın eşsiz bir örneğini sergilediğini söyledi. İşadamları, "Bu kalkışmaya milletimiz, polisimiz ve vatansever askerimiz karşı durup dünyaya örnek oldu. Demokrasi ve hükümetin yanındayız" dedi.

KURTULUŞ SAVAŞI GİBİYDİ
İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, "'nin demokrasi inancını kavrayamayanlar, halkına kurşun sıkacak ve TBMM'yi bombalayacak kadar ileri gitti. Büyük Türk halkı, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi özgürlüğüne dokunulamayacağını dünyaya gösterdi" dedi. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, "Hükümetin yanındayız. Millet iradesi ve devlet kurumlarının dayanışmasıyla halkın iradesine karşı yapılmış hain kalkışma, amacına ulaşamayarak bertaraf edildi. Milletimiz demokrasiye sahip çıkmanın eşsiz bir örneğini sergiledi" dedi. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de, Türkiye Cumhuriyeti'nde halkın iradesi üzerinde bir güç olmadığını söyleyerek, demokrasiye sahip çıkma uğrunda mücadele veren tüm kurumlar ve devlet adamlarıyla beraber kararlılıkla mücadele edeceklerini söyledi. Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, "Milletimizin, devletimizin yanındayız. Demokrasiye olan inancımız ve halkımızın sağ duyusuyla Allah'a şükür bu bela bertaraf edildi. Hep birlikte dayanışmamıza devam ederek, milli iradeye sahip çıkmalıyız" diye konuştu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, "Bu darbe girişimini tanımıyoruz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri kabul etmiyoruz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın karşısındayız" dedi.

MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKALIM
İTO Başkanı İbrahim Çağlar, darbe sevdalılarının hevesinin milli birlik selinde boğulduğunu kaydetti. Çağlar, "Demokrasi zaferimiz kutlu olsun" dedi. MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ise, "Demokrasi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan güçler bir kez daha harekete geçti. Gün, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Herkes bilmelidir ki, MÜSİAD olarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkacak olan vatandaşlarımızın yanındayız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası darbeyi lanetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN