Başbakan darbe girişiminin ekonomiye etkisini açıkladı

Darbe girişiminin ekonomiye hasar verdiğini kaydeden Yıldırım, 'Uçak krizi yaşadığımız dönemdeki kadar bir oynama yaşandı' dedi.

Giriş Tarihi: 25.7.2016 11:09 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 11:10
Başbakan darbe girişiminin ekonomiye etkisini açıkladı

BİRKAÇ GÜNE NORMAL SEYRİNE DÖNECEK

Darbe girişiminin ekonomiye hasar verdiğini kaydeden Yıldırım, "Hasar tespitini yapıyoruz. Ekonomimizde mutlaka bir hasar oluştu ama hasarın boyutu hakkında ben fikriniz olsun diye söylüyorum Rusya ile uçak krizi yaşadığımız zaman, bizim ekonomik göstergelerimizde ne kadar oynama olduysa, bu darbe girişimindeki oynama da o kadar oldu. Dolayısıyla öyle ekonomiyi alt üst edecek, bütün değerleri altüst edecek bir değişim yaşamadık. Hafif borsada düşüş var. Kurda hafif bir yukarıya doğru hareketlenme var, faizde de politika faizinde de çok hafif bir kıpırdanma var. Ama bunlar geçici. Bunlar zannediyorum önümüzdeki günlerde normal seyrine gelecektir" diye konuştu.

"EKONOMİMİZ ÇOK GÜÇLÜ"

Türk ekonomisinin çok güçlü olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Yatırımcılar hiç endişe etmesin, küresel yatırımcılar gelip 'ye yatırım yapmaya devam edebilirler. Tabii ki bir darbe yaşanmıştır. Bunu yok sayamayız. Ama o kadar güçlü bir milletiz ki hemen darbenin etkisinden kurtardık ve bunu bir bayrama dönüştürdük. O kadar güçlü bir ekonomimiz var ki ufak kıpırdanmalarla, sıyrıklarla tabiri caizse bu darbeyi geçiştirdik. büyük projeleri birer birer hayata geçirecek, diğer yandan da ekonomisinin, gerçek ekonominin büyümesi için yatırımları artırmaya, onlara destek olmaya devam edeceğiz. Onun için küresel yatırımcıları davet ediyoruz. Türkiye hala yaşanan bu küresel krizde en güvenli limandır. yatırım yapılacak en güzel ülkelerden biridir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan darbe girişiminin ekonomiye etkisini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN