Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 15'i pilot 211 personelin işine son verildi

Fetullahçı Terör Örgütü operasyonu kapsamında Türk Yolları, 211 personelin işine son verdi.

Giriş Tarihi: 25.7.2016 15:34 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 16:08
THY'de 15'i pilot 211 personelin işine son verildi

ÜST DÜZEY GÖREVDEN ALMA

Toplam 211 personel arasında Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç, AnadoluJet'i yöneten İbrahim Doğan ile birlikte 3 başkan, 2 başkan yardımcısı, 15 pilot ve kabin memurları da bulunuyor.

THY'DEN AÇIKLAMA

Basın Müşavirliği'nce bu konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Türk Yolları çalışanı 211 kişinin iş akitlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir. 22.07.2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen mezkûr iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır.

Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir. Saygılarımız ile kamuoyunun bilgisine sunarız."

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI COŞKUN KILIÇ'IN YERİNE DR. MURAT ŞEKER ATANDI

TÜRK Hava Yolları (THY) A.O. Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Coşkun Kılıç'ın yerine Dr. Murat Şeker atandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'de 15'i pilot 211 personelin işine son verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN