Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya ihracat artmaya başladı

Gümrük Bakanı Tüfenkci, ’ya ihracatta bir miktar artış yaşandığını belirterek, " ile ilişkilerin eskiden daha öteye geçmesi gerekir" dedi.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 11:52
Rusya'ya ihracat artmaya başladı

'nın Türkiye'nin önemli ticari partnerlerinden biri olduğuna dikkati çeken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, katıldığı bir televizyon programında " ile ilişkilerimizin normalleşmesi ve eski noktadan daha öteye geçmesi gerekir. Şimdi bizim verilerimize göre ihracatımız bir miktar artmaya başladı" diye konuştu.

SINIRLARI AÇIK TUTTUK

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın büyük bir direniş gösterdiğine dikkati çeken Tüfenkci, bu denli bir mücadelenin dünyada çok nadir görüldüğünü belirtti. Söz konusu girişim sırasında Bakanlık olarak gerekli tedbirleri aldıklarını anlatan Tüfenkci, "Darbeye kalkışanlar, sınır kapılarının kapatılmasını istemişti. Bu noktada kapıların tutulması, normal işlemlerin yapılması ancak yurtdışı çıkışlarına dikkat edilmesi talimatını verdik" dedi.

BAŞKA BİR ÜLKE OLSA ÇÖKERDİ!

Darbe girişiminden önce bir yandan Türkiye'deki ekonomik göstergelerin yükseliş eğiliminde olduğunu, diğer yandan da terörle mücadele kapsamında büyük başarılar yakalandığını anımsatan Tüfenkci, şöyle devam etti: "Böyle bir darbe girişimi başka bir ülkede olsaydı piyasalar çökerdi. Allah'a hamdolsun ki piyasalarımız olayı iyi okudu ve ciddi anlamda ekonomiyi ayakta tutma adına büyük destek verdiler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'ya ihracat artmaya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN