Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbeti tutanlara her akşam desteğe devam

Giriş Tarihi: 28.7.2016 15:31 Güncelleme Tarihi: 22.8.2016 11:38
Demokrasi nöbeti tutanlara her akşam desteğe devam

İnanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan demokrasi nöbeti tutanlara her akşam ücretsiz yemek dağıtıyor.

"HER AKŞAM BİN 500, İKİ BİN KİŞİYE YEMEK DAĞITIYORUZ"

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbeye teşebbüs girişimi sonrasında İstanbul'da demokrasi nöbeti devam ediyor, "Burada iki haftadır nöbetteyiz" diyen Serdar İnan, "İnanlar firmamızın Mimar Sinan diye bir vakfı var. Milli ve muhafazakâr bir nöbet tutulması gerek olay olduğu zaman mutlaka gidip orada yardımlar yapıyoruz. Burada da iki haftadır her akşam bin 500, iki bin kişiye yemek dağıtıyoruz. Taksim her türlü insanımızın olduğu kozmopolit bir yer. Burada Türkiye mozaiği var, çok değişik olaylarla karşılaşıyoruz. Akşama kadar yiyeceği bir kap yemeği bekleyen insanlar var. Bir saat kuyruk bekliyorlar yemeği alıp hızlıca yedikten sonra tekrar kuyruğa giren insanlarımız var. Onlara elimizden geldiği kadar yardım etmek bizleri de bahtiyar ediyor" dedi.

"TAKSİM'DE HER KESİMİ BİR ARADA GÖRÜYORUZ"

15 Temmuzda Türkiye'nin büyük bir travma yaşadığını ve badire atlattığını söyleyen İnan sözlerine şöyle devam etti;

"Türkiye bugün dünyada yaşayan 1. 7 milyar müslümanın göz bebeği olan bir ülke, herkes bizi gözlüyor dünyada İslam iki asırdır çok baskı altında bu insanların beklenti içindeki tek ülke Türkiye. Türkiye Osmanlının mirasçısı, Osmanlının neler yaptığını hepimiz biliyoruz. İnşallah bundan sonra da dünyadaki bütün müslüman ülkelerin bir araya gelmesinde kilit taşı olur. Çünkü güzel vatanımızın içindeki her kesimin bir araya gelmesinde önemli bir kilit taşı oldu. Şuan Taksimde de bunu görüyoruz. Çarşaflısından çok modern giyinenine, Suriyelilere, Araplara, Afganlara, Siyahîlere kadar herkes her akşam gelip bizden yemek alıyor. Bu insanların bir araya geldiği beraber aynı sancağın altında aynı geleceği paylaştığı bir yer burası. Gelecekte tarih Taksim meydanındaki bu olayları, 15 Temmuzdaki verdiğimiz şehitlerimizi anacak diye düşünüyoruz."

"SON OLAYLARDAN SONRA BİRBİRİMİZİN ÖNEMİNİ ANLADIK"

"Her akşam burada halkımıza yemek dağıtmaktan büyük bahtiyarlık duyuyoruz" diyen İnan, "Eşimiz, dostumuz, ahbabımız sıraya girmiş durumda 'Serdar bana da bir gün yaz' diye. Sağ olsunlar çok dostumuz var. Bizzat gelip burada iki saat kepçe sallayan arkadaşlarımız var. İnsanların paylaşım yapması çok güzel. Son olaylar insanları birleştirdi. Aslında birbirimizin önemini anladık. Dikkat ediyorum 15 Temmuz'dan sonra trafikte bile insanlar daha fazla hoşgörülü davranmaya başladı. Bunlar hep güzel mesajlardır inşallah hepte devam edecek. Hâkimiyeti milletin olduğu, bu ülkenin kilit taşı olduğunu bütün dünyaya göstereceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti tutanlara her akşam desteğe devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN