Hesabını soracağız

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Hesabını soracağız
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans kaynağı Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) Başkanı Rıza Nur Meral ve Genel Sekreteri Mustafa 'ın, kendilerine yurtdışı ve etkinlikler için verilen 220 milyon dolarlık fonun kesilmesi nedeniyle Bakanı Nihat Zeybekci'yi tehdit ettiği ortaya çıktı. Zeybekci, FETÖ'cü hainlerin darbe girişimi sırasında kalleş kurşunlara hedef olan SABAH gazetesini ziyaret etti. Gazete çalışanlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunan Zeybekci, gazetenin yazı işleri toplantı salonunda SABAH Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Metin Yüksel, Yayın Koordinatörü Kemal Kök, Haber Koordinatörü Şaban Arslan, Yazı İşleri Müdürü Yahya Bostan ile bir süre sohbet etti.

KURDA MER HAMET KUZUYA ZULÜM
Ekonomi Bakanlığı'nda FETÖ ile ilgisi bulunan personele yönelik soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten Bakan Zeybekci, "Ekonomi Bakanlığı bunlarla en çok ilintili olabilecek enstrümanlara sahipti. Devletin yurtdışındaki tüm faaliyetleri TUSKON aracılığıyla yapılıyordu. Biz bunlara giden yaklaşık 220 milyon dolarlık fonu kestik. Personelimizi değiştirdik. Bunu yaptıktan sonra TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ile Genel Sekreteri Mustafa Günay, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye giderek, 'Bunun hesabını Nihat Zeybekci'den soracağız' diyorlar. Çünkü en büyük enstrümanlarından birini kestik. Bu olay, bunların bu yurtdışı fuar faaliyetlerini kesmemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Kurda merhamet kuzuya zulümdür" dedi.

KURŞUN YAĞDIRDILAR
15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Bakan Zeybekci, "Meclis'e gitmek üzere yola çıktım. Arabayı Dikmenkapı'ya bırakıp yürümeye başladık. Nizamiyeden çıkınca üzerimize kurşun yağdırdılar. Yere çöktük. Üzerimizdeki ağaç dalları yere iniyordu. Ağır silahlarla tarıyorlardı. Duvardan öbür tarafa atladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesabını soracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN