’ye güvendi yatırımı artırdı

Turkcell, yatırım planını 700 milyon TL artırarak 3.5 milyara çıkardı. Genel Müdür Kaan Terzioğlu, “Bu karar ülkemize duyduğumuz güvenin ifadesi” dedi

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Türkiye’ye güvendi yatırımı artırdı
Turkcell 2016 yılının ilk yarısında, hem gelir hem de Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Net Kârda (FAVÖK) birinci yarıyıl bazında, tüm zamanların en yüksek sonuçlarına ulaştı. Şirket, operasyonel yatırım planını yüzde 20'den 25'e çıkardı. Daha önce gelirinin yüzde 20'sini operasyonel yatırımlara ayırmayı planlayan Turkcell'in revize kararı, fazladan 700 milyon lira daha yatırım anlamına geliyor. Turkcell'in 2.8 milyar liralık yatırım tutarı 3.5 milyar lira olacak.

6 AYLIK KÂR 979 MİLYON TL
Turkcell, yılın ikinci çeyreğinde son üç yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 8.6 büyüme sağlayarak 3 milyar 358 milyon liralık gelir elde etti. Yılın ilk 6 ayında ise Turkcell Grubu yüzde 8.4 büyüme ile 6 milyar 584 milyon lira ciroya, yüzde 5.7 artışla 2 milyar 31 milyon lira FAVÖK ve yüzde 30.8 FAVÖK marjına ulaştı. Turkcell'in, 2016'nın ilk altı ayındaki grup net kârı ise yüzde 14.7'lik artışla 979 milyon lira oldu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, yılın ilk yarısında müşterilerinin yoğun ilgisi ile yatırımlarını daha da hızlandırarak 4.5G'de yüzde 82 nüfus kapsamasına ulaştıklarını söyledi.

HEDEFTEN SAPMA YOK
Terzioğlu, son günlerde ülkede yaşananların bir kez daha kesintisiz iletişimin ne denli önemli olduğunu açıkça ortaya koyduğunu belirterek, şunları kaydetti: "'yi ve sektörü önümüzdeki dönemde daha aydınlık günlerin beklediğine yürekten inanıyoruz ve piyasaların güçlü duracağını düşünüyoruz. Bir grup teröristin Silahlı Kuvvetler'in belirli unsurlarıyla işbirliği içerisinde yaptığı saldırılardan 'nin bu kadar hızlı bir şekilde kurtulması, 'nin istikrarı açısından bize cesaret veriyor. Hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’ye güvendi yatırımı artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN