Borsada Royal Halı kararı

Giriş Tarihi: 3.8.2016 15:45
Borsada Royal Halı kararı

Borsa AŞ, halka Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve AŞ paylarının Yakın İzleme Pazarında işlem göreceğini duyurdu.

Borsa AŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan lamasında "Borsa Yönetim Kurulu, payları borsamızın ana pazarında işlem görmekte olan Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve AŞ ile ilgili olarak, payların işlem sırasının kapalı kalmaya devam etmesine ve ikinci iş gününden itibaren payların 'Yakın İzleme Pazarında işlem görmeye başlamasına karar vermiştir." bilgilerini paylaştı.

Borsa İstanbul AŞ'nin KAP'ta bugünkü açıklamasında ise "Royal Halı payları, 4 Ağustos tarihinden itibaren Yakın İzleme Pazarında işlem göreceğinden, söz konusu tarihten itibaren kapsamında bulunduğu BIST Ana, BIST Tekstil Deri, BIST Tüm-100, BIST Sınai ve BIST Tüm endekslerinden çıkarılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Royal Halı'nın hakim ortağı Naksan Holding yönetimine, Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) silahlı terör örgütüne ilişkin soruşturma kapsamında Gaziantep Adliyesi tarafından 22 Temmuz 2016 tarihinde kayyum atanmıştı.

YAKIN İZLEME PAZARI NEDİR?

Belirli gelişmelerin oluşması halinde Yıldız Pazar, Ana Pazar, Gelişen İşletmeler Pazarı ve Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarı'ndan çıkarılan şirketlerin paylarının Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği pazardır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borsada Royal Halı kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN