Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye akın ediyorlar

Amerikan New York Times gazetesi, 'nin içinden geçtiği zorlu sürece rağmen yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü yazdı. Gazete, Türk bono ve tahvillerinin dolar bazında değer kazandığına dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 17:32 Güncelleme Tarihi: 4.8.2016 17:37
Türkiye'ye akın ediyorlar

ABD'li New York Times gazetesinde kaleme alınan bir makalede, terör saldırıları, darbe girişimi ve enflasyona rağmen yatırımcıların 'ye akın ettikleri belirtiliyor.

Yazıda, Merrill Lynch'in Türk bono ve tahvillerinin dolar bazında yüzde 6.6 ile 3.8 arasında değer kazandığına işaret eden geçen haftaki açıklamasına yer veriliyor.

'deki bu durumun, birçok ülkede faizlerin negatife döndüğü ortamda, yatırımcıların 11 trilyon dolarlık devlet tahvili almaya hazır olduğunu gösterdiği kaydediliyor

NTV'nin haberine göre yüzde 9'luk getiri vadeden 10 yıllık Türk tahvilinin yatırımcılar için cazip olduğu ifade ediliyor.

Uzmanlara göre, Avrupa, İngiltere ve ABD gibi ülkelerde de risk çok ancak getirisi bulunmuyor. Son yıllarda güçlü dolar karşısında zorlanan ülkelerin para birimlerinin toparlamaya geçmesi de önemli etkenlerden biri oldu.

"DEVLET TAHVİLLERİ CAZİP HALE GELDİ"

Uzmanlar, yatırımcılar için , Brezilya ve Güney Afrika'da devlet tahvillerinin cazip hale geldiğine işaret ediliyor. Türkiye'nin yanı sıra yatırımcıların ilgi gösterdiği diğer ülkelerse Rusya, Brezilya ve Güney Afrika oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye akın ediyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN