Kurşunu finanse edeni affetmeyiz

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Kurşunu finanse edeni affetmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’yü finanse eden adamları için “Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz. Eli kanlı örgütün tüm akarını keseceğiz” dedi

Cumhurbaşkanı , hain darbe girimine kalkışan FETÖ'ye destek veren işadamlarına 'sizi asla affetmeyeceğiz' mesajı verdi. Erdoğan, "FETÖ'ye aktarılan her kuruş, bu millete sıkılmak üzere namluya sürülmüş bir mermidir. Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak, o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 365 oda ve borsa başkanıyla bir araya gelen Erdoğan, şöyle seslendi:

GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ
Bu eli kanlı örgütün iş dünyası ayağı var. En güçlü oldukları yer belki orası. Çünkü kuraldır, finansı olmayan hiçbir proje başarılı olamaz. Hainlerin iş dünyası içindeki tüm düzenini, tüm akarlarını tamamen kesmekte kararlıyız. Yakalananlar buz dağının görünen yüzü. Diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Bu yapının her okulu, her dershanesi, her evi birer terör yuvası, her şirketi, derneği, vakfı birer terör organizasyonudur.

İŞADAMLARINA UYARI
İçinizde veya çevrenizde hâlâ bu gafletten uyanamayan varsa müsamahayı, merhameti, hüsnü niyeti bir kenara bırakın. Derhal onları adalete teslim edin. Bu yakınınız da olabilir. Çünkü bu süreç içinde ne yazık ki kardeşler, oğullar dahi var. 'Kardeşimin, oğlumun bunlarla alakası yok' diyor. Hazreti Nuh'a gelen uyarıyı bilmiyor musunuz? 'Eşini, çocuklarını bırak ya Nuh' diyor. 'Onlar senden değil, sana inananlarla beraber gemiye bin bunlardan kurtul.'

HEDEF 165 MİLYAR $
Merkez Bankası'ndaki rezervimiz 125 milyar doların üzerine çıktı. Hedefimiz 165 milyar dolara ulaşması. Milletimiz ihanetin ekonomik yönünü de deşifre etti. Darbe girişiminin ardından döviz almak için değil satmak için bankalara hücum etti. Bu millet ne büyük bir millet.

SIRTIMIZDA TAŞIMAYIN
Bir insan eğer çalıştığı kuruma ihanet içindeyse, faydalı değilse, çalışmıyorsa bu insanı sırtımızda taşımaya mecbur muyuz? İhbarı, kıdem tazminatı verirsin 'başının çaresine bak' dersin. Hukuk da bunu onaylıyor. Ekonomi, iş hukuku okudum. Bunları biliyoruz. Ama kalkıp devletin malı deniz yemeyen domuz, ha girdin içeri, ölene kadar kal orada. Böyle bir şey var mı? Bunlardan devleti ve tüm sektörleri arındırma zamanıdır.

BU FAİZ ORANLARI ZULÜMDÜR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında bankalara 'faiz indirin' çağrısı yaparak, "Konut alımlarında lütfen şu faiz oranlarını yüzde 9'a çekiversinler. Kaybetmezsiniz yahu. Oranları aşağı çekip sürümden kazanın" dedi. Erdoğan, bankalara şöyle seslendi: "Dur bakalım bir sinyaller geliyor. Hangi banka kendi öz sermayesiyle çalışıyor ya? Hepsi milletin parasıyla çalışıyor. Böyle bir adım atın dolayısıyla sürümden kazanın. Dünyaya bak, Japonya eksi faiz, Amerika sıfır virgüllerle çalışıyor. Avrupa'ya geliyorsun 1, 2. Bize ne oluyor arkadaş? Faiz 8,5, 9,10. Komisyonlarla 15-16'lara gidiyor. Olmaz yahu bu zulümdür zulüm." Emlak Konut'un yanı sıra GYODER'in yaptığı kampanyaya da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emlak Konut'a sordum. 'Ne alemde' dedim. Verdiği cevap çok enteresandı. 'Şu anda yoğun konut satışımız var' oldu. 600 milyon girişi olan konut satışı yapmış. Demek ki bu indirimlerle de konut satışları patladı. İnanıyorum ki artış devam edecek, bu inşaat sektörünü tetikleyecek. Ellerindeki konutları elden çıkarma satma imkânı yakalayacaklar."

HAYAT NORMALİN ÜSTÜNDE
Daha ertesi gün 2.5 milyar dolar piyasaya boca ettiler. Niye, devletine güveniyorlar. Eskiden OHAL ilan edildiği zaman marketler boşaltılırdı. Herkes evine stoklama yapardı. Şimdi öyle bir şey var mı? Tam aksine OHAL ilan edildi millet sokaklarda, meydanlarda sabahlara kadar. Kimsenin marketleri boşaltalım, bilmem ne yapalım, gibi dertleri olmadı. Hayat normalin üstünde normal, olumlu istikamette ilerliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurşunu finanse edeni affetmeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN