Erdoğan'dan bankalara çok sert uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye'de İhracatçılar Meclisi'ni kabulünde bankalara çok sert uyarılarda bulundu. Erdoğan "Basit bir problemde bankalar krediyi geri çağırırsa bu bir tir" dedi.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 15:06 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 15:28
Erdoğan'dan bankalara çok sert uyarı

"FIRSATA ÇEVİRMEYE KALKANLAR..."

Biz de süreç içinde atacağımız bazı adımları paylaşacağız. Finans sektöründe bazı engellemelerin olduğuna dair bilgiler var. Kamu bankaları ve özel sektör bankaları fırsata çevirmeye kalkarlarsa bir daha kapımızı kolay kolay çalamazlar.

"BASİT BİR PROBLEMDE BANKALAR KREDİYİ GERİ ÇAĞIRIRSA BU BİR İHANETTİR"

Zaten milletin parasıyla çalışıyorsunuz. Kalkıp da yatırımcımızın önünü açmaz, daraltır basit bir olayda geriye çağırma gibi bir mantığın içine girerse kusura kalmasınlar ben bunu olarak değerlendiririm. Sıcak da bakamam. 500 milyar ihracat hedefimize ulaşacağız."

"O ÖRGÜTTEN OLANLARI İHBAR ETMENİZ LAZIM"

"UYDURUK BAHANELERLE KREDİLERİ GERİ ÇAĞIRAN BANKALARI KENDİLERİNE BİR SAF BELİRLEMİŞTİR"

Ekonomimizi yatırım, istihdam, ihracat gibi ayaklar üzerinde büyütmek konusunda kararlıyız. Bankacılık sektörümüz güçlü ama gücünü fırsata dönüştürmeye kalkarsa karşısında bizi bulacaktır.

Faizler düştü dediğimiz zaman bankalarımızın yatırımcılarımızın önü açılacaktır. Uyduruk bahanelerle kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemiştir. Bu saf ülkemizin milletimizin safı değildir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan bankalara çok sert uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN