Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat reel sektöre desteğini artırıyor

Ziraat Bankası’nın kredi büyüklüğü 269 milyar liraya ulaştı. Genel Müdür , “Reel sektöre desteğimizi artırıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Ziraat reel sektöre desteğini artırıyor
Ziraat Bankası, bu yılın ilk yarısında olumlu performansını korudu. Banka, ilk altı ayda net kârını, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39.5 artırarak 3 milyar 389 milyon liraya çıkardı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin , Türk bankacılık sektöründe aktif, özkaynak, kredi, mevduat, sermaye, net kâr, şube ve personel sayısında lider konumda olduklarını söyledi. , müşteri ve çalışan odaklı iş modeliyle olumlu performansı sürdürdüklerini belirtti. Bilançonun, kredi ağırlıklı olarak istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü ifade eden Aydın, "Tarım başta olmak üzere reel sektöre desteğimizi artırıyoruz. Bankacılık hizmetlerimize kolay erişimi mümkün kılmak için şubelerimizle internet, ATM ağı ve çağrı merkezi gibi şube dışı hizmet noktalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz" dedi.

269 MİL YAR TL KREDİ
Aydın, yılın ilk yarısında yüzde 8 oranında artışla 201 milyar TL'yi aşan nakdi krediler ve yaklaşık 68 milyar TL tutarındaki gayri nakdi kredilerle toplam kredi büyüklüğünün 269 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı. Aydın şöyle devam etti: "Bu rakamlarla Ziraat Bankası, nakdi, gayrinakdi ve toplam kredi bazında sektörün en büyük bankası konumunda. Aktif toplamının yaklaşık yüzde 63'ünün kredilerden ve bu büyüklüğün yaklaşık yüzde 75'inin kurumsal kredilerden oluşması, reel sektörü destekleyen krediler ağırlıklı büyüme stratejilerimizin bir sonucudur."

PROJE FİNANSMANI 10 MİLYAR DOLAR
Türkiye'nin büyük altyapı projelerinin bir kısmının faaliyete geçmesinde ve bir kısmının da tamamlanmaya yakın olmasında önemli finansal katkıları olduğunu belirten Aydın, taahhüt edilmiş olanlar dahil toplam proje finansmanı büyüklüğünün 10 milyar olduğunu söyledi. Aydın, ana misyonları olan tarım sektörünün finansmanının da öncelikli olmaya devam ettiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat reel sektöre desteğini artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN