Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD’dan lobi hamlesi

Darbe girimi sonrası seferberlik ilan eden MÜSİAD, planını açıkladı. MÜSİAD Başkanı Olpak, yurtdışında lobi faaliyetlerini güçlendireceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 12.8.2016
MÜSİAD’dan lobi hamlesi
15 Temmuz sonrası tüm üyeleriyle birlikte meydanlarda demokrasi nöbeti tutan MÜSİAD, yeni dönem için planı oluşturdu. Yurtdışındaki lobi faaliyetlerini güçlendirmeyi planlayan MÜSİAD, yurtiçinde de 10 yeni şube açacak. MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, "Ülkemizin yurtdışındaki algısını yükseltmek ve hayatın normal akışının sürdüğünü göstermek için MÜSİAD olarak seferberliğimizi devam ettireceğiz" dedi. Olpak, bu süreçte Ekonomi Bakanlığı ile koordineli olarak yürütülen programlara da tam kadro katılacaklarını vurguladı. "Gerek yurtiçi gerek yurtdışında çok yaygın ve nitelikli bir teşkilatlanmamız var" diyen Olpak, MÜSİAD'ın 65 ülkedeki 169 irtibat noktasında 15 Temmuz sonrası başlatılan PR çalışmasını artırarak yürüteceklerini belirtti. Olpak, "Yurtdışında lobi faaliyetlerine ağırlık vererek pozitif algı operasyonu yürüteceğiz. Çünkü her ülkenin dinamiği farklı. Teşkilatlarımız ülke dinamiğine göre, bazen o ülkenin cumhurbaşkanıyla iletim kurabiliyor, bazen de ilgili kurum ve kuruluşlarda çok etkin diyaloglara sahip. Bu ilişki ağımızı fırsata çevireceğiz" diye konuştu.

DAHA AKTİF OLACAK
Yurtdışındaki yerel yayınlara ağırlık vereceklerini aktaran Olpak, sözlerini şöyle sürdürdü: "OHAL'in sadece duruma özel olduğunu ve iş yaşamını hiç etkilemediğini, tüm dünyaya fiili örnekleriyle anlatmaya devam edeceğiz. Ülkemizde çarkların dönmediğini düşünenlere ve teslimatlarının gecikebileceğini zannedenlere, canlı görüntülerle hayatımızın normal devam ettiğini göstereceğiz. Uluslararası fuarlara daha fazla katılım sağlayarak 'nin bölgesel ve sektörel potansiyelini anlatacağız. İş dünyasının yurtdışı ticaretini ve pazarını artırmak için B2B ve B2G toplantıları organize edeceğiz."

OHAL'İ LEHİMİZE ÇEVİRECEĞİZ
OHAL'in iş dünyasına olumsuz bir yansıması olamadığını belirten Olpak, ekonomide tıkanan noktaları açmak, teşvikleri artırmak gibi konularda OHAL'i lehlerine kullanacaklarını söyledi. Olpak, "Üyelerimiz darbe girişimi sonrası hiçbir işlerini askıya almadı. Aksine daha da yoğunlaştı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD’dan lobi hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN