Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rezervasyonlar normale döndü

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Rezervasyonlar normale döndü

Tatilbudur Genel Müdürü Bülent , rezervasyon taleplerinin sezon seviyesini yakaladığını söyledi. Kuş, “Kurban Bayramı’nda 1 milyon tatilci bekliyoruz” dedi

'nin demokrasisi ve ekonomisine yönelik yürütülen hain darbe girişimi başarıyla püskürtüldü. Milletin güçlü iradesiyle verilen demokrasi mücadelesinin yanı sıra iş dünyasının yürüttüğü mücadeleyle ekonomide de işler normal seyrine döndü. Zorlu bir yıl geçiren turizm, darbe girişiminden de en çok etkilenen sektör oldu. Ancak ekonomideki hızlı toparlanma ve kamu izinlerindeki iptalin kaldırılmasıyla birlikte turizm sektöründe de işleyiş normal seyrine dönmeye başladı.

BAYRAMDA 1 MİLYON TATİLCİ
Tatilbudur Genel Müdürü Bülent , rezervasyon taleplerinin sezon seviyesini yakaladığını söyledi. Kuş, "Özellikle ağustos ayı ve bayram döneminde yoğun talep artışı gözlemliyoruz. Bu da bize ağustos ve bayram doluluk oranlarının beklenen seviyeleri yakalayacağını gösteriyor" dedi. Kurban Bayramı'nda 1 milyonun üzerinde tatilci beklediklerini belirten Bülent Kuş, bayram tatili süresinin önceden açıklanmış olmasının bu artışta etkisi olduğunu vurguladı. "İç pazarda yaşanacak olan bu hareketlilik sektöre rahat nefes aldıracak" diyen Kuş, zor dönemin geride kaldığına inandıklarını ve 2017'den umutlu olduklarını aktardı. 15 Temmuz sonrası 'nin dünyaya çok güçlü bir demokrasi mesajı verdiğine dikkat çeken Kuş, "Türkiye'nin bugüne kadar verdiği tarihi mücadeleler tekrar hafızalarımızda canlandı. Bu istiklâl mücadelesi, müthiş pozitif bir etki yarattı. Özellikle 7 Ağustos günü tüm liderlerin el ele vererek gerçekleştirdiği demokrasi mitingiyle dünyaya adeta demokrasi dersi verildi. Bu fotoğraf, yabancı turistin Türkiye'ye olan bakışını da pozitif etkileyecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rezervasyonlar normale döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN