yoluna daha güçlü devam edecek

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Türkiye yoluna daha güçlü devam edecek
Kısa bir süre önce yaşanan olağanüstü günlerin devlet ve milletin kenetlenmesiyle hep birlikte aşıldığını belirten Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, "Bu süreçten daha da güçlenerek çıkan demokrasimizin ve ekonomimizin sağlam temellerinin verdiği güven ile 'nin yoluna daha güçlü bir şekilde devam edeceğine olan inancımız tam" dedi.

TÜRKİYE GÜVENLİ LİMAN
Taze, algı operasyonuna ve kredi derecelendirme kuruluşlarının aceleye gelmiş, haksız yorum ve aksiyonlarına rağmen 'nin halen yabancı yatırımcılar nezdinde en güvenli limanlardan biri olduğunu söyledi. Taze, Şekerbank'ın önümüzdeki dönemdeki stratejisini ise şöyle özetledi: "Kökleri Anadolu'ya dayanan ve üretime dayalı tabandan yükselen büyümenin önemine inanan bir kurum olarak önümüzdeki dönemde de küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yatırımlarını ve ticaretini, özellikle ihracata yönelik üretim yapan KOBİ'leri ve yine elbette tarımsal üretimi destekleyeceğiz. Üretim kaynaklı döviz girdisi sağlayacak projelere destek verip, özellikle Anadolu'daki KOBİ'lerin ihracatının finansmanında rol alacağız. Bu doğrultuda, kurumsal ticari kredilerde ihracatın finansmanına ayırdığımız payı 2018 sonuna kadar yüzde 19'dan 25'e çıkarmayı hedefliyoruz." Bu yıl beklenen yüzde 4-4.5 civarındaki büyümenin, küresel durgunluk ve dünya ticaretindeki yavaş seyir dikkate alındığında büyük bir başarı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Taze, " bunu başaracak potansiyele fazlasıyla sahiptir. Yeter ki bir olalım, birlik olalım. Bu vesileyle, yakaladığımız milli birlik ve beraberlik ruhuyla sektörümüz de dahil olmak üzere ekonominin tüm oyuncularının el ele vererek Türkiye'nin sürdürülebilir potansiyel büyüme hızına ve 2023 hedeflerine erişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz" dedi.

2023'E DESTEK
Şekerbank olarak 63 yıldır üretenin yanında olmuş ve üreteni desteklemiş bir banka olduklarına vurgu yapan Genel Müdür Servet Taze, "Kredi portföyümüzün yüzde 89'u ticari kredilerden oluşuyor ve üretimi, yatırımı, ihracatı desteklemek stratejimizin odağını oluşturuyor. Bundan sonra da ülkemizin sürdürülebilir büyümesini ve 2023 hedeflerine ulaşmasını desteklemek için katkılarımız sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yoluna daha güçlü devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN