Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımların finansmanı için destek verdiğimiz bu yoldan dönmeyeceğiz

’nin geleceğinde stratejik öneme sahip projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirten Denizbank Genel Müdürü Hakan , “Ülkemizin aydınlık geleceğine omuz omuza yürüyeceğimize inancımız tamdır” dedi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Yatırımların finansmanı için destek verdiğimiz bu yoldan dönmeyeceğiz
"15 Temmuz gecesi ülkemiz ve demokrasimiz çok önemli bir badire atlattı" diyen Denizbank Genel Müdürü Hakan , "Hükümetimiz ve siyasi parti liderlerinin mutabakat ve işbirliği içinde hareket etmesi, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımızın dirayetli ve yerinde kararları, basınımızın ve ülkenin gerçek sahibi halkımızın görüş farklılığı gözetmeden demokrasimize verdiği destek ile bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı" dedi. Gerek hükümet gerek Merkez Bankası yetkililerinin olayların etkisini en aza indirgeyecek önlemleri en kısa zamanda aldığına dikkat çeken , fiyatlamalarında ciddi bozulmaların yaşanmadığını söyledi.

YATIRIMLAR FİNANSE EDİLECEK
ve bankacılık sektörü özelinde ileriye güvensiz bakmak için bir neden olmadığının altını çizen Ateş, "Makro ekonomik göstergelerimiz olumlu seyre devam ediyor. Büyümede bu yıl 2015'e göre bir miktar yavaşlama beklense de hâlâ gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler sıralamasında yüksek bir seviyede gerçekleşecek. Kamu borcunun GSYİH'ya oranı Avrupa ülkelerinin neredeyse üçte biri seviyesinde. Bütçe açığının ekonomiye oranı yüzde 1 seviyesinde ve mali disiplinden ödün verilmeyerek faiz dışı fazla üretmeye devam ediyoruz. Bankacılık sektörünün temelleri sağlam. Sorunlu kredi oranı yüzde 3.3 seviyelerinde, sermaye yeterlilik oranı ise yüzde 15. Kredi büyümesi bir süredir normal trendinin altında, fakat bu küresel koşullarla açıklanabilecek durumda. Fakat, kredi iştahında bundan sonraki dönemde çok ciddi bir kayıp beklenmemeli. Yatırımcıların bir süre bekle ve gör stratejisi uygulaması beklenebilir, fakat temelleri sağlam bankacılık sektörü hem kamu hem de özel sektör yatırımlarını finanse etmeye devam edecek" dedi. Türkiye'nin atlattığı bu ciddi badire sonrasında kur ve faizlerin yükselmesinin doğal olduğunu vurgulayan Ateş, "Güzel olan, bu kadar riskli bir ortamın arkasından devlet yönetimi, parlamento ve halkın olağanüstü sağduyulu yaklaşımı ve demokrasiye sahip çıkması sayesinde ortamın süratle normale dönmeye başlamasıdır. Kanaatimce bu sadece ülkemiz tarihine değil dünya tarihine geçecek toplumsal bir başarı örneğidir" dedi.

PROJELERE DESTEĞE DEVAM
Müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılamaya devam edeceklerinin altını çizen Ateş, "Ülkemiz geleceğinde stratejik öneme sahip projelere olan desteğimizi de artırarak sürdüreceğimizi bu vesile ile kurumum adına bir kez daha belirtmek isterim. Çünkü biz aktiflerinin yüzde 100'ü Türk aktifi olan milli bir bankayız" dedi. Ateş sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin büyümesinde ve geleceğinde kritik rolü bulunan Kıbrıs Barış Suyu, 3. Köprü ve 3. Havalimanı'nda en büyük özel banka finansmanını sağlayarak, Sağlık Bakanlığı'nın en büyük PPP (Kamu - Özel Ortaklıkları) projelerinde yer alarak, memleket meselesi olarak gördüğümüz tarım ve turizme en çok kaynak ayıran özel banka konumunda bulunarak bu duruşumuzu en güzel şekilde ispatladık."

20 MİLYAR EURO KAYNAK SAĞLADI
Hızlı Tren Projesi, enerjilerin dağıtımında da yer aldıklarını kaydeden Ateş, "2-3 yıl ödemesiz 16 yıla varan bu ve daha önceki proje finansmanlarında şimdiye kadar 20 milyar euro gibi bir kaynak sağladık. Bu bilinç ile memleketimizin bağrında hizmet eden ve bunu da misyon edinen bir bankayız. Dolayısı ile Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine erişeceği her türlü zaruri yatırımların finansmanı için destek verdiğimiz bu yoldan dönmeyeceğiz. Kurulduğumuz ilk günden beri yılmaz savunucusu olduğumuz Cumhuriyetimizin ve milli duruşumuzun bize verdiği güçle inanıyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti her badirede olduğu gibi yaşadığı bu müessif olaydan da güçlenerek çıkacaktır. Yaşanan üzücü olayları yüreğimizin derinliklerine gömerek, ülkemizin aydınlık geleceğine omuz omuza yürüyeceğimize inancımız tamdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımların finansmanı için destek verdiğimiz bu yoldan dönmeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN