Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni hikâyeler yazmaya hazırız

İhracatçıların yeni ’ye birçok proje ile katkı vereceğini belirten Gülle, hedef pazarlara yönelik ses getirecek bir çalışmanın hazırlıklarını yaptıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Yeni hikâyeler yazmaya hazırız
'nin yeni başarı hikâyelerine ihtiyacı olduğunu ifade eden İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, bu konuda ihracatçıların birçok proje ile sürece katkı sağlayacağını ifade etti. "93 yıllık Cumhuriyet tarihinde defalarca darbe girişimlerine karşı karşıya kalan ülkemiz 15 Temmuz gecesi darbenin kader olmadığını tüm dünyaya haykırmıştır" diyen Gülle sözlerine şöyle devam etti: "Devletimiz ve milletimiz 15 Temmuz gecesinde tek yürek olmuş hain darbe girişimini, hainler sabahı göremeden bertaraf etmiştir. Bir gecede tek yürek olmayı başarabilen milletimiz bunu göstermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında duran bu asil milletin ve Cumhurbaşkanımızın dirayeti, bizler tarafından ve gelecek kuşaklar tarafından şükranla yâd edilecek."

SES GETİRECEK TANITIM
Sektör temsilcileri olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır oldukları vurgusunu yapan Gülle, "Hain FETÖ terör örgütünün yurtdışında başlattığı ülkemizi karalama kampanyalarına karşı tanıtım kampanyaları geliştirdik" diye konuştu. En önemli ihracat pazarlarına yönelik olarak büyük ve ses getirecek bir tanıtım çalışmasının hazırlıkları içerisinde olduklarını bildiren Gülle, "İhracat yaptığımız ülkeleri ve hedef pazarlarımızı ziyaret ederek mevkidaşlarımızla, müşterilerimizle görüşüp kendilerine 'nin sosyal ve ticari hayatında en ufak bir kırılma, etkilenme dahi olmadığını yerinde anlatacağız. 15 Temmuz darbe girişiminin Türk iş dünyasını yavaşlatacak herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığına dair bir mektubu Rusça'dan İspanyolca'ya 6 farklı dilde üyelerimiz için hazırlayarak dünya çapında tüm alıcılara iletilmesine yardımcı olduk. Bu çabamız esasında alıcıların gözünde o gece yaşanılanı doğru olarak anlatabilmek ve Türk iş dünyasına ve ihracatçılarına olan güveni tazelemekti. Bu süreç içerisinde milletimizden ve Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle hiç yorulmadan çalışıyoruz" dedi. İhracat rakamlarına da dikkat çeken Gülle, "15 Temmuz'dan bu yana ihracat yüzde 16 arttı. Avrupa Birliği'ne ihracatımız yüzde 26 arttı. Bu gücü bütün dünya kamuoyu ile paylaşıp negatif algıyı yıkacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni hikâyeler yazmaya hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN