Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomi zerre kadar etkilenmedi

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Ekonomi zerre kadar etkilenmedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali , ekonomik göstergelerin 15 Temmuz öncesinden daha iyi duruma geldiğini belirterek, Merkez Bankası'nın 28 Nisan'dan beri 15 Temmuz darbesi de dahil piyasaya bir kuruş bile verme ihtiyacı duymadığını söyledi. Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, "Merkez Bankası'nın rezervleri 120 milyardan 126 milyar dolara çıktı. Hani ''de darbe olacak, ekonomide istikrar bozulacak, 'den paralar çıkacak' diyorlar ya, bunların hepsi koca yalan" dedi.

1 MİLYAR DOLAR GİRİŞ
Yıldırım, işgücüne katılım oranının yüzde 52.5 ile rekor seviyeye ulaştığını, 28 milyon vatandaşın şu anda iş sahibi olduğunu söyledi. Bu rakamların ekonominin darbe girişiminden zerre kadar etkilenmediğine işaret ettiğinin altını çizen Yıldırım, Türkiye'ye giren para miktarının, çıkan para miktarından bir milyar dolar daha fazla olduğunu kaydetti.

200 MİLYON TL BİRİKTİ
Konuşmasının ardından Yıldırım'a, AK Parti grubu tarafından 15 Temmuz dayanışma kampanyası çerçevesinde toplanan 1 milyon liranın, sembolik yardım çeki verildi. Yıldırım, "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası" çerçevesinde, üç bankada açılan hesaplarda şu ana kadar yaklaşık 200 milyon TL biriktiğini söyledi. Yıldırım ayrıca, şehit ve gazilerin SGK borcunun silineceğini ve gazilere iş verileceğini ifade etti.

KÖPRÜ DEĞİL SANAT ESERİ
Yıldırım, 26 Ağustos'ta "Boğaz'ın üçüncü incisini, gerdanlığını" hizmete açacaklarını söyledi. Yıldırım, "Sadece bir köprü değil, bir sanat eseri. 4 şerit gidiş, 4 şerit geliş 217 kilometre de otoyol açıyoruz. İstanbul'un bütün ağır vasıtaları Yavuz Sultan Selim'den geçecek. 20 Aralık'ta da iki katlı, arabalar için Avrasya tünelini açıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi zerre kadar etkilenmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN