Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tapuda darbeci avı

FETÖ mensubu hainler mal kaçırma telaşına düştü. FETÖ’cü Albay Karabekmez’in taşınmaz devri oyununu ise uyanık tapu memuru bozdu

Tapuda darbeci avı
girişiminin ardından hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) militanlarının taşınmazlarını elden çıkarmak için harekete geçtiği öğrenildi. işlemi uygulanarak satışı durdurulamayan taşınmazları elden çıkarmaya çalışan FETÖ mensupları yakayı tapu dairesinde ele verdi. Bin 142 taşınmazı satış işleminde yakalatan FETÖ'cüler arasında darbeci albaylardan Kuleli Askeri Okulu Komutan Yardımcısı Mehmet Karabekmez'in de bulunduğu öğrenildi. Karabekmez'in bir yakınına vekalet verdiği belirtildi. Satış işlemi gerçekleşeceği sırada vekaletnameyi inceleyen tapu memuru daha önce televizyonda gördüğü FETÖ'cü Albay Karabekmez'in fotoğrafını görünce satış işlemini durdurdu.

BLOKE İŞLEMİ UYGULANDI
FETÖ'cü hain Albay Karabekmez'in 15 Temmuz darbe girişimi sonrası üzerindeki mal varlıklarını elden çıkarmak için Malatya'da bir yakınına vekalet verdiği belirlendi. Vekil satış işlemini yapmak için tapu dairesine geldi. Bu sırada vekaletnameyi inceleyen tapu çalışını FETÖ'cü askerin fotoğrafını daha önce televizyonda gördüğünü fark etti. Tapu memuru vekalet sahibine "İşleminiz tamamlandıktan sonra sizi yeniden davet edeceğiz" dedi ve emniyet ile iletişime geçti. Emniyette yapılan GBT sorgulaması sonrası Karabekmez'in kim olduğu anlaşıldı. Tapu dairesi bu bilgi üzerine örgütü mensubu Karabekmez'in taşınmazlarına yönelik bloke işlemi uygulayarak satışını durdu.

BLOKE OYUNU BOZDU
Darbecilerin bu yöntemle birçok yerde daha taşınmaz satışı yapmak istediği belirtildi. Ancak tapu dairesi tarafından bloke işlemlerinin erken yapılması sonucu satış işlemlerine şerh konulmasıyla birlikte darbecilerin oyunlarının bozulduğu belirtildi. Bloke işlemi yapılmayan bin 142 taşınmaz ise tapu dairesi çalışanlarının dikkati sonucu yakalanarak bloke işlemi uygulandı.

KARABEKMEZ'E CİNAYET SORGUSU
Albay Mehmet Karabekmez'in darbe gecesi "tatbikat var" diyerek Kuleli Askeri Lisesi öğrencilerini sokağa çıkardığı belirtilmişti. Hain albayın bir sivil vatandaşı da şehit ettiği iddia edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tapuda darbeci avı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN