Türk ekonomisi hızla normalleşiyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet , Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından küresel yatırımcılarla görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, "Küresel yatırımcıların algısı düzeliyor. Hızla normalleşen 'ye yatırımcı ilgisi büyük" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 17.8.2016 15:33

895 YATIRIMCIYA DAHA SESLENDİ

, AA muhabirine, başarısız darbe girişiminin ardından küresel yatırımcıların ekonomisine ilişkin sorularını yanıtlamak, yapılan çalışmaları anlatmak ve algıyı düzeltmek amacıyla küresel yatırımcılarla görüşmeler yapmaya devam ettiğini, bu kapsamda dün telekonferansla 895 küresel yatırımcı ve analiste hitap ettiğini söyledi.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Citibank'ın düzenlediği konferansın son derece verimli geçtiğini anlatan Şimşek, küresel yatırımcılar tarafından da bu görüşmenin olumlu karşılandığını bildirdi.

"HIZLA NORMALLEŞİYORUZ"

Küresel yatırımcıların algısının düzeldiğine dikkati çeken Şimşek, hızla normalleşen Türkiye'ye yatırımcı ilgisinin büyük olduğunu ve piyasaların da neredeyse darbe öncesi seviyelere doğru geldiğini kaydetti.

"REFORM SÜRECİ DEVAM EDECEK"

Yatırımcılara hükümetin bu süreçte aldığı ekonomik ve siyasi kararları da anlattıklarını dile getiren Şimşek, reform sürecinin kesintisiz devam edeceğinin altını çizdiklerini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, darbe girişiminin hemen ardından 3 uluslararası yatırım bankasının ev sahipliğinde, yabancı yatırımcılarla yine telekonferans yoluyla görüşmüştü.

Bunun yanı sıra Şimşek, BGC Partners, Credit Suisse, Goldman Sachs, HSBC ve JP Morgan tarafından ortaklaşa organize edilen, 2 gün süren ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı uluslararası bir yatırımcı telekonferansına da ev sahipliği yapmıştı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk ekonomisi hızla normalleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN