FETÖ’nün çiftlik parası Katırcıoğlu’ndan

Kaynak Holding’in kayyumu Okumuş, Fetullah Gülen’in ’deki 400 dönümlük çiftliğinin parasını Abdullah Katırcıoğlu’nun ödediğini ledi

Giriş Tarihi: 18.8.2016
FETÖ’nün çiftlik parası Katırcıoğlu’ndan
Kayyuma devredilen Kaynak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Amerika'daki 400 dönüm çiftliğinin parasının 27 Temmuz 2016'da el koyulan ullah Katırcıoğlu'na ait bir şirketten gittiğini açıkladı. Gülen'in de kaldığı çiftliğin, Kaynak Holding'in parasıyla alındığını aktaran Okumuş, şu bilgileri verdi: "27 Temmuz 2015 itibarıyla atanmamız yapıldı. İncelemelerimiz devam ediyor. İncelemelerimize göre, ABD'nin Pensilvanya kentinde bulunan terör örgütünün ininin olduğunu tespit ettiğimiz yerin ödemesini yapan kişi; Abdullah Katırcıoğlu'dur. Bunların ve bilgileri elimizde. Burası 2005'te alınmış, ipotek konulmuş, sonrasında 17 Aralık 2015'te ABD'deki bir şirkete (Golden Generation Worship&Retreat Center) bağışlanmış."

2 MİLYON DOLAR ÖDEMİŞ
AA muhabirine açıklamalarda bulunan Okumuş, ABD'deki merkez için 2 milyon 40 bin ödendiğinin belgelendiğini vurguladı. Okumuş, şunları kaydetti: "Bu, kayıtlardan silemedikleri bir belgedir. Bunlar Katırcıoğlu'nun inşaat şirketinin muhasebesinden çıkan kayıtlardır. Ödeme ile ilgili makbuzlar da elimizde var. Fatura tutarları burada. Kendi aralarında yaptıkları bağışa ilişkin belge de elimizde bulunuyor. Bağışın yapıldığı şirketin adresi, FETÖ liderinin televizyonlara çıkıp açıklamalarda bulunduğu inini gösteriyor. Bunların bu hileleri benim için şaşırtıcı değil." Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in "Ben fakirim, benim param yok. Tek bir ceketimle burada 16 metrekarelik ve kirasını ödediğim bu yerde yaşıyorum" dediğini hatırlatan Okumuş, "Paraların nerelerden gittiğini ve kimlerin aktardığını, Türkiye'de kimlerin buna maddi destek çıktığını ortaya koymak bizim için sevindirici bir durumdur" dedi. Okumuş, ABD'deki çiftliğin 2005'te alındığını 2015'te ise bağışlanmış gibi gösterildiğini kaydetti.

HİLEYLE ŞİRKET KURDULAR
FETÖ'cülerin ülke içinde ülke kuran bir yapı olduğunu dile getiren Okumuş, örgütün Türkiye'deki en önemli finans kaynağının Kaynak Holding olduğunu ifade etti. Okumuş, "Kaynak Holding bünyesinde 105 şirket bulunuyor. Bunlar hile yolu ile kurulmuşlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün çiftlik parası Katırcıoğlu’ndan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN