Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımda gaza basılıyor

FETÖ’nün hain darbe girişimi Türk sanayicisinin yatırım iştahını kesemedi. TAYSAD Başkanı Alper Kanca “Erteleme yok, aksine vites büyüttük” dedi

Giriş Tarihi: 20.8.2016
Yatırımda gaza basılıyor
Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Alper Kanca, FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında bu yıl için uygulamaya koydukları hareket planında hiçbir erteleme ya da gerilemeye mahal vermediklerini söyledi. Sektöre yönelik herhangi bir risk olmadığını belirten Kanca, "Tam tersine yatırımlarımız meyve vermeye başladı. Artık vites büyütüyoruz" dedi. Kanca, TİM verilerine göre, 2016'nın ilk 7 ayında geçen yılın aynı dönemine göre tedarik sanayisinin ihracat değerinde yüzde 7'lik artış gerçekleştiğini açıkladı.

13.5 MİLYAR $ İHRACAT
Böylece ilk 7 aylık ihracatın 5.3 milyar seviyesine yükseldiğini açıklayan Kanca, toplam otomotiv sektörü ihracatının ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11'lik artışla 13.5 milyar dolara ulaştığına dikkati çekti. TAYSAD'ın bundan sonraki süreçte, Türk sanayisini ve ekonomisini güçlendirmek için tüm gücüyle çalışmaya devam edeceğini vurgulayan Kanca, "Yabancı yatırımcılar da bilmeli ki, Türk ekonomisinin geleceği parlak. Tedarik sanayisi de aynı emareleri gösteriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımda gaza basılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN