İş dünyasından teröre kınama

Giriş Tarihi: 22.8.2016
İş dünyasından teröre kınama

Gaziantep’teki canlı bomba saldırısına iş dünyasından da tepkiler yağdı. İş dünyasının çatı örgütleri ’nin gücüne vurgu yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdi

Gaziantep'te bir ilkokulun bahçesinde yapılan kına gecesine yönelik canlı bomba saldırısına işadamlarından da tepki yağdı. 50 kişinin yaşamını yitirdiği ve 94 kişinin yaralandığı saldırı ile ilgili açıklama yapan DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, "Terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir 'nin var olduğu unutulmamalı" mesajını verdi. Vardan terörle alakalı şu değerlendirmeleri yaptı: "15 Temmuz darbe girişimi ile emellerine ulaşamayan terör örgütleri, ahlaki ve insani hiçbir sınır tanımayan hain saldırılar ile birlik ve beraberliğimizi hedef almaya, ülkemizin sabrını zorlamaya devam ediyor. Türk iş dünyası olarak, bu saldırıları gerçekleştiren terör örgütleri ve bağlantılarına karşı güçlü duruşumuzu sürdüreceğiz. Darbe girişimi sonrasında bu terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, kararlı ve birbirine bağlı bir 'nin var olduğu unutulmamalı."

TÜRKİYE'NİN BAŞI SAĞ OLSUN
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, terörün, 'nin birlik ve beraberliğini hedef aldığını belirterek, "Gün, teröre karşı birlik ve beraber olma günüdür" dedi. Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi: "Bu vicdan ve insanlık dışı olay terörün vahşette sınır tanımadığını göstermiştir. Masum yüreklerin en mutlu günlerinde, sivil halkın içerisinde patlatılan bombanın hedefi, insanlığın şeref ve onurunun bitirilmesidir. Bu zulümler, asil milletimizin birliğini beraberliğini sarsamaz. Aziz milletimiz birdir, beraberdir, sonuna kadar bu hainlik ve çirkinliklerin karşısında dimdik duracaktır."
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi "Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük. İnsanı insan yapan etik değerlerden zerre kadar nasibini almamış terörist odaklar, bu hain saldırılarla aynı zamanda kendi sonlarını da hazırlamaktadırlar. Kahraman milletimizin sabrını sınayan milletimize düşmanlık besleyen her yapılanma, her bir terörist odak gibi gazi şehrimizdeki menfur saldırının sorumluları da sefalet içinde tarihin tozlu raflarında yerini alacak ve her zaman lanetle anılacaklardır" diye konuştu.
İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan da, "Bu kanlı saldırı, iç barışımızı, birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedefleyen, sinsi amaçları olan kalleşçe bir girişimdir. Her türlü kirli hesap milli ruh karşısında yenilecektir" dedi.
Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, "Bu vahşeti yapanlar insan olamaz, bu alçaklığı ve kalleşliği yapan insan müsveddelerini lanetliyorum. Devletimiz ve milletimizi hedef alan bu barbar hainlere teslim olmaz. Bu karanlık günleri el ele, omuz omuza hep birlikte aşacağız" dedi.
TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ise, son dönemlerde yaratılmaya çalışılan terör ortamının toplum kesimleri arasında provokasyon yaratmaya dönük olduğuna dikkat çekerek, terör örgütlerinin tuzağına düşülmemesinin önemli olduğunu vurguladı. Kadooğlu açıklamasında şunları söyledi: "Toplumsal uzlaşının yarattığı birlik ve beraberlik duygularının perçinlendiği böyle bir dönemde, terörün şiddet dilini kullanarak yaratmaya çalıştığı kaos ve çatışma ortamı tuzağına düşmeden, sorumluların bir an önce adalet karşısına çıkartılması için el birliğiyle mücadele etmeliyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından teröre kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN