Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3. dev açılışa

Cuma günü açılacak olan Yavuz Sultan Selim sü için son lıklar tamamlanıyor. Yön tabelalarının asıldığı köprüde, aydınlatma ve ışıklandırma işlemleri de yapıldı

Giriş Tarihi: 24.8.2016
3. Köprü dev açılışa hazır

26 Ağustos saat 16.00'da açılışı yapılacak olan Yavuz Sultan Selim sü'nde son lıklar yapılıyor. Açılışıyla birlikte TEM ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ağır vasıtaların geçişinin yasaklanmasıyla trafiğine nefes aldıracak dev gurur projesinin açılışı için İstanbul'un çeşitli noktalarına dev afiş ve ilanlar asıldı. Yapımının tamamlanmasıyla Asya ile Avrupa'yı üçüncü kez birleştirecek olan ve 27 aylık rekor bir sürede tamamlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne giden yollardaki son rötuşlar da bitiriliyor. Dünyanın en yüksek kulelerinin bulunduğu köprünün gidiş güzergahlarına yön tabeleları asılıyor. 322 metre yüksekliğindeki köprü kulelerinin ve asma halatların aydınlatma ve ışıklandırma işlemleri ise tamamlandı. Işıklandırma testlerinin de yapıldığı belirtildi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün dev açılışa hazır olduğu ifade edildi.

REKORLARIN KÖPRÜSÜ
59 metrelik genişliğiyle 'dünyanın en geniş asma köprüsü' unvanını alacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'ın katılımıyla yapılacak. Köprüde 8 şeritli karayolu ve iki şeritli tren yolu bulunacak. Toplam bin 408 metre uzunluğuyla 'dünyanın raylı sistemli en uzun açıklığa sahip asma köprüsü' unvanına da sahip olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapımını üstlenen ve SABAH'a konuşan IC Holding'in patronu İbrahim Çeçen "47 yıllık meslek hayatımda birçok inşaat yaptım ama bu köprü kariyerimi yükselten bir eserdir. Ülkemizin yüz akıdır" ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3. Köprü dev açılışa hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN