Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araplar 'a yatırım yapmak istiyor

Arap Örgütü 'a ziyarette bulundu. Vali Yücel Yavuz ile görüşen örgütün başkanı Dr. Al Fehaid, 20 Arap adamının bir araya gelerek büyük bir yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 6.9.2016 09:06
Araplar Trabzon'a yatırım yapmak istiyor

Valisi Yücel Yavuz, Arap Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid, Yatırımcı Hüssan Alnaami ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Ziyarette Arap dünyasıyla muhteşem bir gönül bağının olduğuna vurgu yapan Vali Yavuz, "Arap misafirlerimizin bölgemizi, ilimizi yoğun bir şekilde ziyaret etmeleri bizleri mutlu ediyor. Arap yatırımcılar da, ilimizde önemli yatırımlar planlıyor. Arap sermaye sahibi adamları ile işbirliğine açığız. Gelecekte bu iş birliğinin daha iyi bir noktaya geleceğine inanıyorum" dedi.
Turizme yönelik çalışmalara da değinen Vali Yavuz, "Trabzon yaz ve kış mevsimlerinde de bir cazibe merkezi konumundadır. Misafirlerimizin daha mutlu olmaları için alt yapı çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda bilinen turizm merkezlerine alternatif alanlar oluşturma çalışmalarımız mevcut. Yapılan bu çalışmalarda ilimizi en çok ziyaret eden Arap turistlerin görüşlerine ve taleplerine de dikkat ediyoruz" şeklinde konuştu.

"YATIRIM YAPMAK İSTİYORUZ"

Son yıllarda Arap dünyasında Doğu Karadeniz'e ve özellikle de Trabzon'a olan ilginin nedenini Trabzon'da bulunduğu süre içerisinde daha iyi algıladığını dile getiren Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Al- Fehaid ise, Trabzon'a ve özellikle de Uzungöl'e hayran kaldığını söyledi. 22 Arap ülkesini kapsayan Arap Turizm Örgütünün Başkanlığını yürüten Dr. Al Fehaid, 20 Arap iş adamının bir araya gelerek Trabzon'a büyük bir yatırım yapmak istediklerini kaydetti.

Dr. Al Fehaid, Vali Yavuz'un makamında gerçekleştirilen görüşmede, kardeş şehir protokolü, Türk-Arap Turizm Zirvesinin yapılması, Trabzon'a temsilcilik açılması, Türk-Arap ortak çalışma grubunun oluşturulması ve Trabzon'a yatırım yapılması gibi düşüncelerinin olduğunu ve bu düşünceleri hayat geçirmek istediklerini de belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araplar Trabzon'a yatırım yapmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN