El konulan FETÖ malları 13 milyarı geçti

Giriş Tarihi: 10.9.2016 16:54 Güncelleme Tarihi: 12.9.2016 02:01
El konulan FETÖ malları 13 milyarı geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı açıklamada FETÖ'cülere yönelik çalışmalar konusunda, “Hazineye intikal eden bunlara ait taşınmaz sayısı 2 bin 941 adet. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne intikal eden taşınmaz sayısı 2 bin 84 adet. Ayrıca özel bir ihtimamla dikkat ederek arkadaşlarımızın bu çabaları ile durdurdukları KHK’da yer almayan bin 174 adet daha taşınmaza el konuldu" dedi.

Darbe girişiminin ardından FETÖ'nün yapılanmasının yanı sıra mali yönüne de operasyon başlatıldı. Bu çerçevede FETÖ bağlantılı birçok kişi ve kurumun mallarına el konuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de basın toplantısında, FETÖ'nün el konulan taşınmazlarına dair bilgi verdi.

'VGM'YE AKTARILAN 2 BİN 941 ADET'

FETÖ'nün mali kaynaklarının kesildiğini vurgulayan Özhaseki, "Tapu kadastroya intikal eden bilgiler her gün değişiyor. Arkadaşlarımın dün verdikleri bilgilere göre, hazineye intikal eden bunlara ait taşınmaz sayısı 2 bin 941 adet. Vakıflar Genel Müdürlüğüne intikal eden taşınmaz sayısı 2 bin 84 adet.

13 MİLYAR LİRAYI GEÇTİ

Ayrıca özel bir ihtimamla, arkadaşlarımızın çabalarıyla durdurdukları, kanun hükmünde kararnamede yer almayan bin 174 adet daha taşınmaza el konuldu. Bütün bunların değeri 13 milyar lirayı geçmiş vaziyette. İleride ele geçeceklerle nereye doğru varır bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El konulan FETÖ malları 13 milyarı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN