Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dubai’den dünyaya birlik mesajı

Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri uluslararası gayrimenkul fuarı Cityscape’de buluştu. Turkuvaz Grubu, fuarın ikinci günü inşaat sektörünün devlerini bir araya getirdi. Dubai'den tüm dünyaya birlik mesajı veren sektör temsilcileri, " 15 Temmuz sonrası hainlerden kurtuldu. Güçlü Körfez yatırımcısını bekliyor" şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Dubai’den dünyaya birlik mesajı
Körfez bölgesinde düzenlenen en büyük gayrimenkul fuarı olan Dubai Cityscape Global, 6-8 Eylül tarihleri arasında 3 gün boyunca uluslararası yatırımcıları bir araya getirdi. Son yıllarda 'den büyük ilgi gören ve proje tanıtımları için en önemli adreslerden biri olan Cityscape Global 2016'nın bu yıl için ayrı bir önemi vardı. 15 Temmuz hain darbe girisimi sonrasında Türk gayrimenkul sektörünün yabancı yatırımcılarla ilk bulusması bu fuarda gerçeklesti.

EV SATMAYA GELMEDİK
Turkuvaz Grubu'nun yayın organları SABAH ve Daily Sabah, Cityscape Global'de Türk firmalarıyla geleneksellesen bulusmasını gerçeklestirdi. Cityscape'in ikinci günü Dubai Nusr-et'te bir araya gelen sektör temsilcileri, fuar boyunca 'nin tanıtımı için yaptıkları çalısmaları anlattı. Sektör temsilcileri, "Fuarda Türkiye yatırım için dogru adres mesajını verdik. Biz buraya ev satmaya gelmedik. Türkiye ile ilgili olusan algıyı düzeltmeye geldik" diye konustular.

KÖRFEZ MORAL VERDİ
Fuara uzun yıllardır katıldıkları halde ilk kez bu yıl standlarında Türk bayraklarını dalgalandırdıklarını anlatan patronlar, su degerlendirmeyi yaptı: "Yatırımcılarla yaptıgımız görüsmelerde Türkiye'nin hain darbe girisiminden etkilenmedigini, milletin demokrasiye sahip çıktıgını ve Türkiye'nin 15 Temmuz sonrasında eskiye göre çok daha güçlü bir ülke oldugunu anlattık. Körfez yatırımcısı da Türkiye'nin hain darbe girisiminden etkilenmedigini bildiklerini söyleyip, yatırıma devam mesajı verdi. Türkiye'nin bu olayı atlattıgını biliyoruz, bize yatırım için projelerinizi anlatın dediler. Bu bizim için de sevindirici bir gelisme oldu. Fuardan moralli döndük."

GAYRİMENKUL FİKİR PLATFORMU KURULDU
Körfez'in önde gelen yatırımcıları da katıldı. Yerli yatırımcı ile yabancı yatırımcıyı buluşturan toplantıda gelecekteki işbirlikleri için önemli görüşmeler de yapıldı. Geceye katılan patronlar, "Sabah gayrimenkul sektörünün fikir platformu oldu. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında yapılan toplantılar sektörün sağlıklı büyümesi, sorunların giderilmesi için oldukça önemli" dedi.

TANITIMA DEVAM
2 Milyon kişiye istihdam sağlayan ve 200 alt sektörü besleyen gayrimenkul sektörü yurtdışı tanıtım turlarına devam edecek. Dubai'den sonra ekim ayında Kuveyt, kasım ayında da Cidde Cityscape fuarlarına katılacaklar şirketler Türkiye yatırım için doğru adres mesajı verecek.

SABAH MLYAR DOLARLIK BULUSMAYA EV SAHİPLİGİ YAPTI
Yemeğe Körfez bölgesinden Bin Zayed Group'un sahibi, Nahyan ailesinden Khaled bib Zayed Al Nahyan, Dubai Varlık Fonu Operasyon Müdürü Abdulla Al Qubaisi, Ortadoğu Alışveriş Merkezleri Konseyi'nden David Macadam, Dubai Dünya Ticaret Merkezi tarafından her yıl düzenlenen Yıllık Yatırım Toplantısı'nın Strateji Müdürü Dawood Al Shezawi, Dubai Belediyesi Başkan Yardımcısı Mohamed Al Noori, Ajman Ticaret Odası Yöneticisi Mohamed Al Janahi, Al Ashreah Al Khalejya Gayrimenkul CEO'su Fahad Al Mazrooi, Dar Alebda Gayrimenkul Şirketi'nden Fatma Hajjaj, Al Fahim Grup'tan Banu Taş da katıldı. Dubai Varlık Fonu Operasyon Müdürü Abdulla Al Qubaisi yaklaşık 200 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Dawood Al Shezawi'nin başında olduğu Yıllık Yatırım Toplantısı'nda her yıl milyarlarca dolar uluslararası yatırıma yön veriliyor. Bin Zayed Group'un sahibi Nahyan ailesi ise BAE'nin 6 emir ailesinden biri. Servetlerinin 150 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

KİMLER KATILDI?
SABAH'IN düzenlediği organizasyona Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı (TİM) Mehmet Büyükekşi, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Keleş, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu, Halk GYO Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Görgeç, Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Vakıf GYO Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Birdal, Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Cihan İnşaat İş Geliştirme Müdürü Bengi Hışır, Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyazıcı, Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Abiş Hopikoğlu, Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören, Astay Yatırım Satış Pazarlama Koodinatörü Cemalettin Akgül, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, eski Dubai Ticaret Ateşesi Serdar Kumbaracı, Eba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubai’den dünyaya birlik mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN