Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazprom Türk karasularında etüt izni aldı

Rus enerji şirketi Gazprom, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi kapsamında Türk kara sularında araştırma yapmak için diplomatik kanallar vasıtasıyla Türkiye'den iznin alındığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 29.9.2016 15:53 Güncelleme Tarihi: 29.9.2016 16:32
Gazprom Türk karasularında etüt izni aldı

Rus doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaşacak Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi için yeni bir adım daha atıldı.

Gazprom'dan yapılan açıklamada, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi kapsamında inşa edilmesi planlanan iki hat için Türk kara sularında gereken araştırmalara olanak sağlayan iznin, diplomatik kanallar vasıtasıyla Türkiye'den alındığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gazprom Üst Yöneticisi (CEO) Aleksey Miller, Türk Akımı projesinin ilk evresinde Türk yetkililerle etkili ve uyumlu bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

Gazprom, 7 Eylül'de Türk Akımı doğalgaz boru hattının denizden geçecek bölümünün inşaatı için gereken ilk iznin alındığını belirtilmişti.

ENERJİ BAKANI BERAT ALBAYRAK'TAN MÜJDE RUSYA: “TÜRK AKIMI ANLAŞMASI EKİM ORTASINA KADAR ONAY ALABİLİR” GAZPROM’A TÜRK AKIMI İÇİN İNŞAAT İZNİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazprom Türk karasularında etüt izni aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN