Mado li fonla flörtte

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Mado Bahreynli fonla flörtte

Mado’nun sahibi Mehmet Kanbur şirketi yurtdışında büyütmek için Venture Capital ile masaya oturdu

Yabancı yatırımcıların Türk firmaları ile ilgili iştahı şimdi de yeme içme sektörüne döndü. Restoran zinciri Big Chefs'in yüzde 40'ının özel sermaye fonu Taxim Capital'e satılmasının ardından, Kahmaranmaraş merkezli dondurma ve tatlı üreticisi Mado da yurtdışında büyümek için merkezli Venture Capital Bank ile masaya oturdu. Markayı yurtdışında büyütmek istediklerini dile getiren Mado'nun sahibi Mehmet Kambur, Venture Capital ile hisse satışı için görüştüklerini söyledi.

Çoğunluk hissesi bizde kalacak
Büyük bölümü Türkiye'de olmak üzere 250'nin üzerinde şubesi bulunan markayı satmak gibi bir niyetlerinin olmadığının altını çizen Kanbur, "Çoğunluk her bizde kalacak. Şu anda görüşmeler sürüyor. Şirketi dünyalı yapmak için uğraşıyoruz. Yüzde kaçını satacağımızı görüşme süreci belirleyecek" dedi.

Altyapı hazır
Şirketin artık yurtdışında hızla büyümeye olduğunu vurgulayan Kanbur, "Bize en çok katkı sağlayacağını düşündüğümüz işbirliğini hayata geçireceğiz" diye konuştu. Yıllık geliri 350 milyon lira olan Mado'da hisse satışının yüzde 30-40 arasında olacağı tahmin ediliyor. Firma daha önce de iki yabancı girişim sermayesi ile görüşmüş ancak bir sonuç alınamamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mado Bahreynli fonla flörtte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN