Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak"

, Sanayi ve Bakanı Özlü, "Sanayi için büyük bir girdi olan doğalgaz fiyatlarının düşmesi, üretim maliyetlerinin azalmasına ciddi bir katkı sağlayacak, ihracat artacak." dedi.

Giriş Tarihi: 1.10.2016 12:18 Güncelleme Tarihi: 1.10.2016 13:16
Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

"REKABET GÜCÜ ARTACAK"

, Sanayi ve Bakanı , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı ve bugünden itibaren geçerli olacak yüzde 10'luk doğalgaz indirimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen hafta yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Bakan Albayrak'ın konuyu gündeme getirdiğini anlatan Özlü, sanayi için büyük bir girdi olan doğalgaz fiyatlarının düşmesinin, üretim maliyetlerinin azalmasına ciddi bir katkı sağlayacağını vurguladı. Özlü, "Sanayimizdeki üretim maliyetlerinin düşmesiyle ülkemizin rekabet gücü ve ihracatı artacak. Bunu çok önemsiyoruz." dedi.

DOĞALGAZDA % 10 İNDİRİM SEVİNDİRİCİ

"İHRACATIMIZI ARTIRACAK"

Bakan Albayrak'ın bu konu üzerinde uzun süredir çalıştığını ve nihayetinde indirimin faturalara yansıyacağını belirten Özlü, sanayi sektörüne önemli bir yansıması olacağını söyledi.

Faruk Özlü, "Bu indirim, üretim maliyetlerini azaltacağı için ihracattaki rekabet gücümüzü artıracak. Türk üreticilerin, sanayicilerimizin ürünleri daha uygun maliyetlerle dünya piyasalarında rekabete girecek. Bu da ihracatımızı artıracak. Bu indirim, sanayicimizin rekabet gücünü en az yüzde 10 artıracak." diye konuştu.

BAKAN BERAT ALBAYRAK: TÜRKİYE 2. SIRAYA YERLEŞTİ ENERJİDE ÇILGIN PROJE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN