Koreli patrondan tam destek

Giriş Tarihi: 3.10.2016
Koreli patrondan tam destek
Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, 15 Temmuz'dan sonra Güney Kore'den büyük destek gördüklerini söyledi. Hyundai'nin patronunun oğlu dahil olmak üzere Hyundai'nin 3 başkan yardımcısının 'ye ziyaret yaptığını ifade eden Ali Kibar, "'nin krizlere alışık olduğunu ve bu krizin 3-6 ay içerisinde normale gideceğiyle ilgili paylaşımlarda bulunduk. Yapılan toplantılarda 'ye güvenlerinin tam olduğunu, önümüzdeki yıllarda yeni haberlerin alınabileceğini ifade ettiler" dedi.

YENİ MODEL YATIRIMI
Gelecek yıl Hyundai Assan'ın üretim faaliyetine geçişinin 20'nci yılı olduğunu ifade eden Kibar, şöyle devam etti: "20'nci yılda güzel haberleri de paylaşmak mümkün olur. Mevcut kapasite artışını sağlayabilecek format için teknik anlamda çalışıyoruz. Yeni bir modelle ilgili de konuşmalarımız var. İki segment var konuşulan ama netleşmeden söylemek doğru olmaz. Otomotivin Avrupa pazarındaki artışı yüzde 8 civarındayen, Hyundai'nin Avrupa pazarındaki artış oranı yüzde 12'ler civarında. Yani Hyundai, pazardaki artıştan daha iyi bir performans sergiliyor. Bu süreci Türkiye'nin etkinliğiyle daha da artırmayı düşünüyorlar."

PAZAR 1.2 MİLYONA ÇIKAR
Türkiye 'de toplam pazarın 950 bin bandına geldiğini, bundan 2-3 yıl sonra Türkiye'de yıllık araç pazarının 1.2 milyon bandına ulaşacağını dile getiren Kibar, "Çevremizde bazı zorluklar ve sıkıntılar var ama başka yerlerde de açılımlar söz konusu. Devletin yeni teşvik kararnamesiyle önemli miktarda yatırımlar başlar. Uzun yıllardır sanayiye yeterince ehemmiyet verilmiyordu. Şimdi verilmeye başlandı." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koreli patrondan tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN