Başkanı Akben: "Faiz indirimleri devam edecek"

Giriş Tarihi: 19.10.2016 13:52 Güncelleme Tarihi: 24.10.2016 15:03
BDDK Başkanı Akben: Faiz indirimleri devam edecek

Başkanı Akben İstanbul Finans Merkezi'nin Temel Atma töreninde Sabah.com.tr'ye önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akben bankaların faiz indirimlerine devam edeceğini belirterek " faizlerinin indirimi konusunda olumlu seyir devam ediyor, bundan sonraki süreçte de kredi faizlerinin indirimleri bankalar arasında daha da yaygınlaşacak" dedi.

BDDK'DA FETÖ'YE GEÇİT YOK!

içerisindeki 'cü yapılanmanın 15 Temmuz öncesinde belirlenerek temizlik operasyonunun başlatıldığını söyleyen Akben " girişiminin ardından kamuda büyük bir temizlik operasyonu gerçekleştirildi. BDDK olarak kurum içerisindeki FETÖ'cüleri tespit etme çalışmalarımız daha önceden başlamıştı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve çevresindekilere ait hesapları usulsüz bir şekilde sorgulayan FETÖ'cü 29 murakıp haricinde toplamda 140 paralelci BDDK personel ile kurumun bağını kestik. BDDK ve ona bağlı tüm kurumlarda bundan sonraki süreçte de bu yapılanmaya fırsat vermeyeceğiz, ilişiği olan herkesi kurumumuzdan söküp atacağız." dedi.

"FAİZ İNDİRİMLERİ YAYGINLAŞACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bankalara 'faizleri indirin' çağrısına olumlu yanıt verdiklerini anlatan BDDK Başkanı Akben" Bankaların faiz indirimleri k şartlar çerçevesinde seyrini gerçekleşiyor ve biz BDDK olarak devamlı izliyoruz. İndirim konusunda olumlu seyir devam ediyor, bundan sonraki süreçte faiz indirimleri bankalar arasında daha da yaygınlaşacak." dedi.

"KREDİ YAPILANDIRMASI DEVAM EDECEK"

ve kredi kartları borçlarının yapılandırılması konusunda düzenlemelerin hayata geçirildiğini hatırlatan BDDK Başkanı Akben önümüzdeki dönemde yapılandırmanın daha da genişleyeceği mesajını verdi ve devam etti. "Kredi ve kredi kartlarındaki taksit sayılarının düzenlemeler bizim tarafımızdan gerçekleştirildi, taksitlendirme sürecini yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımızın borçlarını daha rahat ödeyebilecekleri bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Bankalarımız da bu konuda ellerinden gelen yardımı yapacaklardır, borç yapılandırma konusu hepimizin çözeceği bir iş. BDDK tarafından yapılan düzenlemelere bankaların destek verdiğini görebiliyoruz, kredi ve kredi kartı borçlarının yapılandırılması önümüzdeki dönemde genişleyecek."

Umut Çelik / Sabah.com.tr Ekonomi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BDDK Başkanı Akben: "Faiz indirimleri devam edecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN