FETÖ'cünün Kanal İstanbul uyanıklığı!

Kanal İstanbul Projesi'nin isim hakkının Sakarya'da FETÖ'den tutuklanan Gökhan Aygen'in ortağı olduğu firma tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın projeyi açıkladığı gün Türk Patent Enstitüsü'nden tescil ettirildiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 31.10.2016 11:35 Güncelleme Tarihi: 31.10.2016 12:26
FETÖ'cünün Kanal İstanbul uyanıklığı!

AYNI GÜN İÇİNDE İSİM TESCİL ETTİRDİ!

İstanbul'da yapılması planlanan 'Kanal İstanbul Projesi', 2011 yılında Cumhurbaşkanı, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Projenin adı, içeriği ve yeri uzun süre gizli tutulurken, 27 Nisan 2011 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan basın toplantısıyla projeye ilişkin bilgiler açıklandı. Aynı gün Adapazarı'nda bulunan İ.A. ve Gökhan Aygen'in sahibi olduğu SakaryaPatent Kalite ve Danışmanlık Limited Şirketi, Türk Patent Enstitüsü'ne 2011/34910 numara ile 35 ve 43'ncü sınıflar için marka tescili başvurusunda bulundu.

DERNEKLE İLGİLİ SORUŞTURMADA TUTUKLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Asrın Projesi' olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul'u alan firmanın yüzde 49 ortağı olan Gökhan Aygen, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağladığı iddia edilen Sakarya Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği'ne yönelik soruşturma kapsamında Ağustos ayında tutuklandı. Sakarya'da iş adamlarına yönelik operasyonda derneğin eski ve yeni yöneticilerinden 21 kişi tutuklanmıştı.

ŞİRKETİN YÜZDE 49 ORTAĞI

Patent şirketinin FETÖ'dan tutuklanan ortağı Gökhan Aygen 23 Şubat 2011 tarihli, 7 bin 758 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi'nin 319'uncu sayfasında şirketin yüzde 49 hissedarı olarak yer alıyor. Patent firmasının internet sitesinde ise FETÖ'den tutuklanan Aygen'in ismi çıkartıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cünün Kanal İstanbul uyanıklığı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN