Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihin en büyük cezasını yiyen firma ile sözleşme yenilenmedi!

Giriş Tarihi: 4.11.2016 15:08
Tarihin en büyük cezasını yiyen firma ile sözleşme yenilenmedi!

Balıkesir-İzmir karayolunda yaşanan 45 saatlik kar esaretine 1 milyon 350 bin TL ceza ödeyen firma, bu kış yol açma çalışması yapmayacak.

Karayolları Genel Müdürlüğünün 2014 yılının Aralık ayında 45 saat kar esareti yaşanan Balıkesir-İzmir karayolu için 1 milyon 350 bin TL ceza kestiği yükümlü firma ile yeni dönemde sözleşme yenilenmedi.

Balıkesir'de bir yıl önce yaşanan ve Türkiye'nin en önemli arterinin 45 saat kapalı kalmasına sebep olan kar esaretinin faturası ağır oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü, yolu açmakla yükümlü firmanın sözleşme maddelerini yerine getirmediği gerekçesi ile yıl içinde 1 milyon 350 bin TL ceza kesti. Firma, bu ceza ile birlikte yolun kapalı kaldığı her saat için 30 bin TL ceza ödemiş oldu.

Balıkesir'de geçen yıl meteorolojinin günler öncesinden yapmış olduğu uyarılara rağmen yoğun kar yağışı sonucu Türkiye'nin batısında İstanbul-İzmir yolu üzerinde kalan Balıkesir-İzmir ve Balıkesir-Bursa yolları kar nedeni ile ulaşıma kapanmıştı. Karayolları Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu ihale gereği yol açma ve yol bakım işlerini yürütecek olan firma kar esaretinde zor anlar yaşamış ve dönemin Balıkesir Valisi Mustafa Yaman'dan tepki görmüştü. 45 saat süre ile yolda kar esareti yaşayan vatandaşlar yiyecek sıkıntısı çekerken, Kızılay 3 gün süren seferberlik ilan etmişti. Kar engeli, yüklenici firmanın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Karesi, Altıeylül Belediye ekipleri, afad gibi kurumların da desteği ile aşılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihin en büyük cezasını yiyen firma ile sözleşme yenilenmedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN