Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlık sistemi için Anadolu’yu turlayacak

TÜGİK ‘Başkanlık’ sistemini anlatmak için yollara düşüyor. 2.5 ay boyunca 12 il gezecek olan konfederasyon, kamuoyuna modeli anlatacak

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Başkanlık sistemi için Anadolu’yu turlayacak
72 dernek, 500 sektör ve 10 binin üzerinde üyesi bulunan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) 'Başkanlık' turuna çıkıyor. SABAH yazarı Prof. Dr. Kerem Alkin moderatörlüğünde, akademisyen ve hukukçulardan oluşan bir ekiple 2.5 ay boyunca 12 il gezecek olan konfederasyon, 'Başkanlık sistemi nedir?', 'Hayata geçince ne olacak?' 'Ekonomiye katkıları neler?' gibi konuları panellerle kamuoyuna anlatacak. Aralık ayında start alacak olan projenin ilk paneli Kütahya'da gerçekleşecek. 'Güçlü Türkiye' için yeni modellere ihtiyaç duyulduğunu belirten TÜGİK Başkanı Erkan Güral, tam başkanlık sisteminin gerekli olduğunu vurguladı. Güral, "Uzun süredir başkanlık sistemini tartışıyoruz ancak tam olarak ne getireceği bilinmiyor. Bunu en doğru şekilde anlatabilmek için alanında uzman bir ekiple Anadolu turuna çıkmaya karar verdik" dedi. Her hafta bir ilde olacaklarını ve tura Kütahya'dan başlayacaklarını aktaran Güral, Adana, Mersin, Kayseri, Konya, Eskişehir, İzmir, Ankara, Balıkesir, Erzurum, Samsun, Antalya, Bursa ve İzmit'e gideceklerini kaydetti. Projenin 2.5 ay süreceğini aktaran Güral, "Talep olması halinde bunu 6 aya yayabilir ve tüm Anadolu illerini gezeriz" ifadelerini kullandı. Yürütülen FETÖ operasyonlarına da sonsuz destek verdiklerini vurgulayan Güral, "17 Aralık'tan beri net bir duruş sergiliyoruz. Bu örgüte mensup kişileri 17 Aralık'ın hemen ardından TÜGİK'ten tasfiye ettik" diye konuştu.

KÜTAHYA'YA 15 TEMMUZ YATIRIMI
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yatırımların durmaması gerektiğine inandıklarını belirten Güral, 16 Temmuz'da Kütahya'da ikinci bir seramik fabrikası için harekete geçtiklerini anlattı. Güral, "150 milyon TL'lik yatırımla 15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası'nın temelini eylülde attık. 15 Temmuz 2017'de açacağımız fabrikada 375 kişiyi istihdam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık sistemi için Anadolu’yu turlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN