"Kanser dahil bütün ilaçlar ücretsiz olacak"

Giriş Tarihi: 8.11.2016 09:50 Güncelleme Tarihi: 8.11.2016 10:12
Kanser dahil bütün ilaçlar ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretsiz ilaç müjdesi verdi. Erdoğan "Başbakanımız, Sağlık Bakanımızla konuştuk. Kanser dahil, ilaçlar nereden gelirse gelsin, ücret alınmamalı" dedi.

"İLAÇLARDAN ÜCRET ALINMAMALI!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlara müjde verdi. Erdoğan, Başbakan ve Sağlık Bakanı ile konuyu konuştuğunu, nereden gelirse gelsin kanser ilaçları da dahil ilaçlardan ücret alınmaması gerektiğini söylediğini aktardı.

"ONLAR ESKİ TÜRKİYE'DE KALDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir hastane açılışında, vatandaşların artık özel hastaneden hizmet almak için servet ödemek, büyük borçların altına girmek, hatta rehin kalmak zorunda olmadığını belirterek, "Onlar eski Türkiye'de kaldı" dedi. İnsanların şimdi devlet hastanelerinde bile Avrupa'nın birçok özel hastanesinde olmayan hizmeti ücretsiz aldığını vurgulayan Erdoğan, "Başbakanımız, Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki; kesinlikle kanser ilaçları dahil, bunlardan ücret almamamız gerekir. 'İşte bu yurt dışından geliyor'... Nereden gelirse gelsin. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz" diye konuştu.

Aralık'ta bir şehir hastanesi daha açacaklarını kaydeden Erdoğan, hedeflerinin 30 büyükşehirde şehir hastaneleri açmak olduğunu ifade etti.

İLAÇLARIN ÜCRETSİZ OLMASI YÖNÜNDE İLK ADIM ATILDI

YATIRIMLARINIZI ERTELEMEYİN ‘HER TÜRLÜ TUZAĞI BOŞA ÇIKARACAĞIZ’

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kanser dahil bütün ilaçlar ücretsiz olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN