Yatırımın devam etmesi için şirketler kâr edebilmeli

Her sektörde olduğu gibi sigorta sektöründe de ana kriterin kârlılık olduğunu belirten Chubb Türkiye Genel Müdürü Emre Buğday, yatırımların ve iyi hizmetin devam edebilmesi için sigorta şirketlerinin kâr edebilmeleri gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15.11.2016
Yatırımın devam etmesi için şirketler kâr edebilmeli
Ülkemizdeki sigorta potansiyelinin çok büyük büyük olduğunu belirten Chubb Türkiye Genel Müdürü Emre Buğday, trafik sigortası gibi lokomotif branşlarda kârlılık sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı. Buğday, konuyla ilgili şunları söyledi: "Özellikle bireysel sigortalarda olmamız gereken yerin çok gerisindeyiz. Türkiye gibi orta ölçekli ekonomilere göre prim üretimimiz çok düşük seviyede. Dolayısıyla, almamız gereken çok yol var. Bunun için de lokomotif branşlar olan trafik gibi branşlarda sektörün kendine bir çözüm yaratması gerekiyor. Her sektörde olduğu gibi sigorta sektöründe de ana kriter kârlılık. Ortada bir yatırım var. Bu halin sürdürülebilir olması için şirketlerin az da olsa kâr ediyor olması gerekiyor. Bu soruna bir çözüm bulunacağına eminim. Tarifelerde değişiklik yapıldı ve sigorta şirketleri rezervlerini toplamaya başladı. Artık Hazine'de sorunları görebilen bir yönetim var. Nokta atışlarıyla bu sorunları çözüp, hızla ilerleyeceğimizi düşünüyoruz. Burada büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum."

130 YILLIK SİGORTA DEVİ
ACE'in 130 yıllık sigortacı şirketi ABD'li Chubb'u 29 milyar dolara satın alması sonrası şirketin dünya genelindeki yatırımlarında birleşmeye yönelik bir değişim yaşanıyor. Söz konusu satın almanın altında ACE'in underwriting kabiliyeti, Chubb'ın müşteriye yönelik ürün gamının bir araya getirmek amacı olduğuna dikkat çeken Emre Buğday, "Bu süreç Kıta Avrupası'nda çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Elbette Türkiye'de de bunun karşılığını yakın zamanda göreceğiz" diye konuştu. Emre Buğday, sigortacılığın tüm dünyada hızla değiştiğini belirterek, "Hayatın hızla değişimine paralel bir beklenti doğacak. Durum böyle olunca, beklentileri karşılayacak bir sigorta pazarı olması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımın devam etmesi için şirketler kâr edebilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN