Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 ayda % 30’u satıldı

Ankara’da ikinci projesi Next Level Çayyolu’nu hayata geçiren Pasifik İnşaat, 6 ayda konutların yüzde 30’unu sattı. Firma ayrıca Mamak’ta da kentsel dönüşüm kapsamında bin 100 konut inşa edecek

Giriş Tarihi: 16.11.2016
6 ayda % 30’u satıldı
Ankara'da, Eskişehir Konya yolunda hayata geçirdikleri ilk konut projesine yoğun talep aldıktan sonra ikinci Next Level projesini hayata geçirdiklerini belirten Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, "2. proje için Çayyolu'nu seçtik" dedi. Projede 429 konut ve villa yaptıklarını dile getiren Erdoğan, "Proje değeri 500-550 milyon lira arasında. Evleri 2018'in son çeyreğinde teslim edeceğiz" diye konuştu.

EKONOMİYE DESTEK VERDİK
6 ayda evlerin yüzde 30'unun satıldığını dile getiren Erdoğan, "Emlak piyasasının durma noktasına geldiği bu süreçte iyi bir satış yaptık. 15 Temmuz sonrası gayrimenkul sektörü kampanya seferberliği başlatmıştı. Biz de Çayyolu projemiz ile bu sürece dahil olduk. Ekonomiye destek vermek istedik. Bu projeden biraz daha az kazanalım, çorbada tuzumuz olsun dedik" diye konuştu. Erdoğan yıl sonuna kadar 48 ay vade farksız ödeme imkânı sunacaklarını söyledi. Next Level Çayyolu projesinin en dikkat çeken yanlarının lokasyon ve daire seçenekleri olduğunu belirten Erdoğan, "Proje 100 dönüm orman ve 191 dönüm rekreasyon alanına komşu. Merkeze yakın ve doğayla iç içe. Ayrıca projede 92 farklı tip ev var. Artık tek tip konut dönemi bitti. Farklılık yaratanlar öne çıkacak" dedi. Projede 3+1'den 7.5+2'ye kadar farklı daire seçenekleri olduğunu söyleyen Erdoğan fiyatların 730 bin lira ile 2 milyon 600 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

KABA İNŞATI BİTİ
42 bin metrekare arsa için Büyükşehir Belediyesi ile anlaştıklarını belirten Erdoğan, "Arsa karşılığında Mamak'ta kentsel dönüşümün kapsamında ayrıca bin 100 konut yapıyoruz. Onların da kaba inşaatı bitti" dedi.

DİKMEN'DE DE KENTSEL DÖNÜŞÜME GİRECEK
Ankara'nın şehir merkezindeki en büyük arazisi olan EGO Garajı'nı Emlak Konut GYO ihalesinden alan Pasifik İnşaat 4.2 milyar değerinde proje hayata geçirecek. İnşaata 2017'de başlayacaklarını belirten Erdoğan, "Cumhurbaşkanımız Next Level proje açılışında İngilizce isim tercihimizi eleştirmişti, haklı da. Daha büyük bir yatırımda Türkçe isim sözü verdik, bunu da EGO projesinde gerçekleştireceğiz" dedi. Erdoğan, 2017'de Ankara Dikmen'de kentsel dönüşüm kapsamında arsa karşılığı hak sahiplerine ev yapacaklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 ayda % 30’u satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN