Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu topraklara uzun vadeli bakan kazanır

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar, “Bu topraklara kısa vadeli bakmayan yatırımı kesmez. Uzun vadeli bakan kazanır. Biz de hep bunu yaptık” dedi

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Bu topraklara uzun vadeli bakan kazanır
Bu ay başında Gebze'de Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en büyük endüstriyel yapıştırıcılar fabrikasının temelini atan Türk Henkel'in Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar, bu yatırımın firmanın Türkiye'ye duyduğu güvenin en açık ifadesi olduğunu söyledi. 2017'de açılması planlanan yeni fabrikayla birlikte kapasiteyi yüzde 50 artıracaklarını dile getiren Alemdar, 34 bin metrekare alana kurulacak fabrikada 120 kişinin çalışacağını söyledi. Türkiye'ye kısa vadeli bakmayan bir yatırımcı için yaşanan hadiselerin büyük bir karar değişikliği yaratmadığının altını çizen Alemdar, "Türkiye'ye, bu topraklara kısa vadeli bakmayan yatırımı kesmez. Uzun vadeli bakan kazanır. Biz hep uzun vadeli baktık. Yeni fabrika yatırımımız da bu güvenin göstergesi. Bu ülkeyi, yatırım yapmaya değer buluyoruz" dedi. Alemdar firmanın açıkladığı büyüme rakamlarını tetikleyen en büyük iki ülkenin Rusya ve Türkiye olduğunu vurguladı.

TEŞVİKLER ÇEKİCİ GÜÇ
Yatırıma karar verilmesinde teşviklerin, Türkiye'deki pazar büyüklüğünün ve nitelikli yönetim kadrosunun etkili olduğunu dile getiren Alemdar, "Türkiye yatırım çekmede özellikle teşvikler sayesinde çok cazip bir ülke haline geldi. Henkel Türkiye cirosal anlamda 55 ülke arasında ilk 10 içerisinde" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu topraklara uzun vadeli bakan kazanır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN