Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüm imkânlarımızı seferber ettik

Enerji Bakanı Berat Albayrak madendeki kurtarma çalışmalarını yerinde takip ederek, “Devletimiz ve hükümetimizin bütün imkânlarını seferber ettiğini herkesin bilmesini istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 21.11.2016
Tüm imkânlarımızı seferber ettik
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, göçük meydana gelen madendeki arama kurtarma çalışmalarının hassasiyetle sürdüğünü ve yapılan bütün çalışmalarda ailelerin rızasının gözetlendiğini söyledi. Siirt'in Şirvan ilçesi Maden köyünde heyelandan dolayı göçük meydana gelen maden bölgesinde kurtarma çalışmalarını yerinde takip eden Bakan Albayrak, büyük bir hassasiyetle çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.

24 SAAT ÇALIŞILIYOR
Zeminin kurumaya başlamasıyla birlikte çalışmaların arttırıldığını dile getiren Albayrak, şartların çok zor olduğunu ve işçilere ulaşmak için herkesin dua etmesi gerektiğini kaydetti. Bakan Albayrak, "Zemin kurumaya başladıkça çalışmalar artıyor. Şuan sekiz iş makinesi, 23 kamyon, bir dozer aktif bir şekilde 24 saat esasına göre çalışıyor. Son gelişmelere bağlı olarak muhtemel vatandaşlarımızın olduğu bölgelere daha fazla yaklaştığımızı umut ediyoruz. Çalışmanın yoğunlaşmasına bağlı daha fazla vatandaşımıza erişme şansımız artıyor. Ailelerle yoğun bir iletişim içinde çalışmalarımız koordineli olarak yürütülüyor. Ailelere anlık bilgiler veriyoruz. Özelikle ailelerin hassasiyeti noktasında bir kısım konularda kendilerinin rızasını alarak daha hızlı ilerleme noktasında yoğun bir mesai ortaya koyuyoruz. Türkiye'nin farklı yerlerinden işçilerin yakınları, aileleri ve akrabaları bölgeye gelerek dayanışma noktasında bizlere destek sunuyor. Arkadaşlar bu destekle yoğun bir şekilde durmadan çalışıyor" dedi.


Bakan Berat Albayrak, konuşmasında işçilere sağ ulaşmak için herkesten dua beklediğini de söyledi.

ÇALIŞMALAR İKİ KOLDAN SÜRÜYOR
Bakan Albayrak, saha ve zeminin mevcut durumundan dolayı şartların zorlaştığını belirterek, buna rağmen çalışmaların iki koldan sürdürüldüğünü söyledi. Albayrak, "Saha ve zeminin mevcut durumu nedeniyle hassas bir çalışma yapılıyor. İki koldan çalışmalarımız sürüyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakanımız sürekli olarak bilgilendiriliyor. Yapılması gereken ne varsa devletimizin yapması gerekenleri bize talimat olarak veriyorlar. Bu iş için devletin bütün imkanlarının sefer edilmesi talimatını bize verdiler. Havadan yakın kamera sistemleri ile de fotoğraflarını çekip detaylı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dördüncü gününe girdiğimiz bu çalışmalarda devletimiz ve hükümetimizin tüm imkanları seferber ettiğinin herkes tarafından bilinmesini özellikle isterim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm imkânlarımızı seferber ettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN