Türkiye'nin en iyi haber sitesi

700 KOBİ MÜSİAD EXPO’da buluştu

Giriş Tarihi: 24.11.2016
700 KOBİ MÜSİAD EXPO’da buluştu

MÜSİAD, 16’ncı EXPO Fuarı’nı 9-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdi. Yerli-yabancı 700 KOBİ’yi buluşturan fuarı, 200 bin kişi ziyaret etti. Fuarla eş zamanlı 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu da gerçekleştirildi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği, 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırlayan 16'ncı MÜSİAD EXPO, 9-12 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Fuarda eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu da (IBF) gerçekleştirildi. 'İş Burada' sloganıyla bölgesel, küresel ticaret ve yatırım iş birliklerine ev sahipliği yapan fuar, yerli ve yabancı toplam 700 KOBİ'yi buluşturdu.

200 BİN ZİYARETÇİ GELDİ
100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 7 bini yabancı olmak üzere 200 bin civarında ziyaretçi ağırlayan MÜSİAD EXPO'da KOBİ'ler yabancı iş insanlarına Türkiye'deki iş süreçlerini anlatma fırsatı yakaladı. Fuarda, bu yıl çevre ve yapı malzemeleri, inşaat, tekstil, otomotiv, makine, mobilya, gıda, bilgi teknolojileri ve savunma sanayi gibi birçok farklı sektör ziyaretçilerle buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılan fuarda, 20. Uluslararası İş Forumu da, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in katılımıyla gerçekleşti. Savunma ve Havacılık sektörüne özel olarak düzenlenen High Tech Port'un üçüncüsü de fuar alanı 4. holde yerini aldı. Alım heyeti programının kapsamının genişletildiği fuarda 53 hedef ülkeden profesyonel alıcıları MÜSİAD davetlisi olarak ağırlandı. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yürütülen alım heyetleri programında, söz konusu ülkelerin Ticaret Müşavirlikleri ile işbirlikleri yaparak alım potansiyeli yüksek iş insanlarının Türkiye'ye davet edilmesi konusunda çalışmalar yürütüldü. Bu yıl Körfez ve Ortadoğu'dan Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Irak, İran ve Lübnan; Asya'dan Malezya, Endonezya, Azerbaycan, Türkmenistan; Afrika'dan Etiyopya, Nijerya, Nijer, Fildişi, Kuzey Afrika'dan, Sudan, Mısır, Fas, Cezayir, Tunus ve son gelişmelerle Rusya başta olmak üzere hedef olarak belirlenen ülkelerden alım potansiyeli yüksek iş insanları fuara katıldı.

SATIN ALMACILAR BULUŞTU
MÜSİAD EXPO, firmaların sadece ürünlerini sergileyerek tanıtımlarını yaptıkları bir platform olmaktan öte, yurtdışı alım heyetleriyle ikili iş görüşmeleri, ülke sunumları, ülke raporları ve iş forumları ile ticaretin arttırılması ve geliştirilmesine yönelik bir ortam oluşturdu. Bu sene yenilik olarak "Satın Almacılar Buluşuyor" başlığıyla, MÜSİAD üyesi olan ve olmayan 200'ün üzerinde satın almacı bir araya geldi.

20. IBF (ULUSLARARASI İŞ FORUMU)
Müslüman işadamları arasında global iş ağı oluşturulması amacıyla yola çıkılarak kurulan IBF-International Business Forum, 22 ülkeden işadamları dernekleri başkanlarından oluşan bir icra kurulu (BOG) tarafından yönetiliyor ve güvenilir küresel bir iş ağı sunuyor. Yılda bir kere yapılan kongre ve beraberindeki ticari faaliyetlerle bir araya gelinen uluslararası iş platformunun 20'ncisi 16. MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak 10 Kasım 2016'da WoW Hotel'de gerçekleşti.

20 ÜLKENİN SAVUNMA BAKANI GELDİ
MÜSİAD'ın Türkiye'nin Orta Gelir Tuzağı'ndan kurtulması için ortaya koyduğu bir vizyon projesi olarak dikkat çeken High Tech Port'un üçüncüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı, Savunma Bakanlığı'nın destek ve katılımı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın ortaklığı ve sanayicilerin desteğiyle 9-12 Kasım tarihlerinde 16. MÜSİAD EXPO fuarı içinde CNR EXPO'da 4. holde düzenlendi. Bu yıl 20'den fazla ülkenin savunma bakanı, kuvvet komutanı, havayolu şirketleri ile Türkiye'nin ileri teknoloji üreten firmalarının katıldığı fuarda, Türkiye'nin milli tankı Altay'ın prototipi de Otokar tarafından sergilendi. Savunma ve havacılık sektörü firmalarının ürün lansmanlarına sahne olan fuarda, iş geliştirme görüşmeleri yapıldı. Odak ve hedef pazarlara sıcak ulaşım ile uluslararası rekabet avantajları sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
700 KOBİ MÜSİAD EXPO’da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN