Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perakendeciler 2017’den umutlu

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Perakendeciler 2017’den umutlu

TAMPF Başkanı Zafer Kurşun, 2016’da yaşanan darbe girişimi ve sıkıntılara rağmen 2017’de Türkiye’nin pozitife döneceğini söyledi

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Zafer Kurşun, yaşanan darbe girişimi, Rusya krizi ve dolardaki hızlı yükselişe rağmen Türk perakende sektörünün Avrupa ortalaması kadar büyüdüğünü söyledi. Geçen bir yılda global krizin etkisi ile dünya ticaretinde bir düşüş yaşandığını, siyasi tarafta da Brexit ve Trump gibi sürpriz gelişmelerin ortaya çıktığını belirten Kurşun, "Bu gelişmelere Türkiye, yavaşlayan büyüme ve dolar kurundaki rekorlarla tepki verdi. Buna rağmen toplamda 800 bin istihdam yarattık" dedi. Perakende Günleri'nde konuşan Kurşun, "Biz bu krizleri çok yaşadık. Bunlar da geçecek. 2017'de negatif seyreden rakamların pozitife döneceğini düşünüyorum" diye konuştu. Genç perakendecilere de pozitif olmaları yönünde çağrıda bulunan Kurşun, "İyi düşünün ki pozitif şeyler olsun" dedi.

DAHA KÜÇÜK AVM'LER AÇILA CAK
Türkiye'de 14 AVM'si bulunan ve 5.6 milyar lira ciro ile faaliyet gösteren Multi Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, ülke genelinde 370 AVM'nin 10.5 milyon metrekarelik alana sahip olduğunu, 23 ilde ise hâlâ AVM olmadığını söyledi. Kaya, "AVM sayısı artacak ancak daha küçük AVM'ler açılacak" dedi. E-ticaretin yüzde 2 olan payının 5 yıl içinde 10'a çıkmasını bekliyoruz" dedi. Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım ise perakendenin gittikçe hızlı dijitalleştiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perakendeciler 2017’den umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN