Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nde ana tema

Uluslararası İş Birliği Platformu’nun düzenlediği ’nin bu yılki ana konularından biri ’ın 2030 yılı dönüşüm programı olacak

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Boğaziçi Zirvesi’nde ana tema Suudi Arabistan

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek 'nin ana gündem maddelerinin başında olacak. 2030 dönüşüm planını açıklayan Suudi Arabistan'dan bakan düzeyinde katılımın olacağını söyleyen UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, "Suudi Arabistan ve Katar'dan ciddi bir katılım olacak. Özellikle sanayi alanında işbirliği yapabileceğimiz alanlara odaklanıyorlar" dedi. Bu yılki ana temanın "Küresel Gelecek Küresel Hedefler" olduğunu belirten Özgencil, "Küresel geleceği önümüzdeki 50 yılı irdeleyeceğiz. İş dünyasının uzmanlık alanının aynı olduğu insanlar bir araya gelsin istiyoruz. Nicelik değil nitelikli bir katılım olsun istiyoruz. Bu sene 126 kişilik yurtdışı konfirmasyonu var. Çok ciddi bir bürokratik katılım söz konusu" şeklinde konuştu.

90 ÜLKEDEN KATILIM
Bu yıl yedincisi 29 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek zirveye 90 ülkeden devlet başkanı, başbakan, bakanlar ve iş insanları katılacak. Özgencil, "Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre zirve adına çok daha fazla zorlandığımız bir dönem oldu. Yurtdışında Türkiye adına yapılan bir kara propaganda vardı. Ve biz bu sene içerisinde gittiğimiz 12 ülkede öncelikle ülkemizin onların basın ve yayından takip ettikleri gibi olumsuz bir durumda olmadığını, Türkiye'de büyümenin hızla devam ettiğini ve bölgesinde güçlü bir ülke olduğunu anlattık. İngiltere'de Lordlar Kamarası'yla Suudi Arabistanlı prensler ve Suudi şirketlerin önde gelen CEO'ları ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerden istediğimiz sonuçları aldık. Prensleri ve Lordları geçmiş yıllarda olduğu gibi bu seneki zirvemizde de ağırlayacağız" dedi.

İKİLİ GÖRÜŞMELER DE VAR
Bankacılık ve finans, telekomünikasyon ve IT, enerji, inşaat, ulaştırma ve savunma sanayisi sektörlerinde ikili görüşmelerin de yapılacağı zirvede 15 panelle de "Spor Endüstrisinin Geleceği"nden "Akıllı Şehirler ve Yönetimi"ne kadar birçok konuda katılımcılar bilgilendirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi Zirvesi’nde ana tema Suudi Arabistan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN