Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aramıza kimse girmemeli

Boğaziçi Zirvesi’nin 2’nci gününde konuşan Suudi Arabistan Prensi Al Suud, “İki ülke arasındaki ilişkiler aracısız olmalı, aramıza kimse girmemeli” dedi

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Aramıza kimse girmemeli
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen Boğaziçi Zirvesi'nin ikinci gününe 'bölgesel işbirliği' ve 'ortak hareket' damga vurdu. Suudi Arabistan'dan Prens Turki Bin Talal Bin Abdulaziz Al Suud, "Ülkelerimiz arasındaki uyumun daha da yükselmesi gerekiyor. İki ülke liderleri arasındaki ilişkiler tıpkı eskiden olduğu gibi aracısız olmalı. Herhangi bir tarafın araya girmesine izin verilmemeli" dedi. Bölgede güvenlik ve refahın sağlanmasında Türkiye ve Suudi Arabistan'ın birer eksen oluşturduklarını dile getiren Al Suud, "Ümmetin ihtiyacı olan büyük gücün seferber edilmesi gerek. Her iki ülke de buna sahiptir. İslam ümmeti ve Arap meselelerine ilişkin bunun seferber edilmesi canlı bir özellik taşıyor. Her taraftan düzenlenen desiselerle ancak bu şekilde mücadele edebiliriz" ifadelerini kullandı. Afganistan Ekonomi Bakanı Abdul Sattar Murad da "Artık başkalarının izinden gitmek yerine kendi fikirlerimizi, yaratıcılığımızı geliştirmemiz gerekiyor. Bölge olarak neden sürekli takip ediyoruz. Neden başkalarının fikirlerini izliyoruz. İslam dünyası gücünün farkında olmalı ve işbirliğini artırmalı ancak bu şekilde refah ve istikrar gelir" dedi.

BARIŞ VE İSTİKRAR
Murad, "Benim ülkem Sovyetler Birliği, ardından Taliban, onun ardından da teröre karşı savaş ile sürekli savaş halinde. Dünyada en fazla bakırın olduğu ülke Afganistan. Demirde ikinci sırada. Kalkınmak için barış ve istikrara ihtiyacımız var" şeklinde konuştu. 'Dış ticarette akıllı teknoloji uygulamaları ve e-ihracat' başlıklı panele katılan Alibaba. com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat ise gelecek yıllarda e-ticaretteki "e"nin düşürülüp o alanın da ticaret olarak ifade edileceğini aktardı. Erpolat, bu alanda Türkiye'nin ve Ortadoğu ülkelerinin önemli adımlar atmaya başladığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aramıza kimse girmemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN